• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA GREGORY 10 nokji (sopstven prevoz) (26)

Лoкација: Пефкохори, Касандра, Халкидики (Грција) 

Плажа30 метри од долга песочна плажа. ​

Лoкација:
Грегори Апартманите се наoѓаат во центарот на Пефкохори, на само 40 м. од најблиската плажа. 

Тип на соби: 1/2, 1/3 и 1/4 студија

Тип на одмор: За сите возрасти

Координати: GPS39 ° 59'23.62''N - 23 ° 36'46.24''E

Структура:
На високото приземје апартман 3+2 (бр. 5) и студио 3+2 (бр. 4). На првиот кат се апартмани 2+2 (бр. 6 и 7)
Информации: Во близина на објектот има бесплатен сопствен паркинг.

-15% попуст за сите други вили, за резервација и уплата до 20.12.2018 г.

 

Цените се за НАЕМ на студио / апартман за 10 ноќевања во €
Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари
Легенда:
APP 2-Апартман со 2 легла,
APP 3-Апартман со 3 легла,
APP 4 -Апартман со 4 легла
APP 3 prize.- Апартман со 3 легла на приземје
APP 4 prize.- Апартман со 4 легла на приземје
Во цената Е вклученп:
* Сместуваое = 10 нпќеваоа,
* Безжичен интернет
* Клима,
* Услуги на претставник на прганизатпрпт на туристичката агенција.
Во цената НЕ Е вклучено:
* Автобуски превоз,
* Индивидуални трошоци,
* Патничко осигурување,
Забелешка: Од 01.01.2018г во Грција се плаќа данокот за престој од 0,50€ /по соба / на ден. Плаќањето се врши на лице место во вилата / претставникот на организаторот (агенцијата)
За користење студио со 2 кревети (SDT 2) како еднокреветно, попуст од цената -20% Дете до 12 год. може да користат заедничко легло.
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот. Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица. Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот, Последниот ден напуштање на студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро. Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот. Постелнина и крпи се менуваат еднаш за време на престојот (на полпвина од престојот). Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат

Политика и услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, (во рок од 24 часа) и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.