• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

Villa Blue and White (93)

Термин 22.05. е 55 евра по лице со вклучен превоз

За термините 29.05. и 05.06. 20% попуст  

Редовни цени за сите останати термини

 

 

Куќа “Blue and White” е лоцирана во помирниот дел на Неа Флогита, на само 150 метри од плажа и 100 метри од центарот. Располагаме со 2 четирикреветни дуплекс апартмани. Секој апартман располага со комплетно опремена кујна, ЛЦД, ТВ, сопствени модерни тоалети, Wi-Fi и клима уред. Паркинг обезбеден пред куќата. Во близина на куќата има пазар на 50 метри, пекара на 200 метри додека најблискиот супермаркет е оддалечен на 150 метри.

 

Дуплекс А1 – прв кат. Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби, модерен тоалет, сопствен балкон со поглед на улица, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во втората соба има две стандардни легла.

Дуплекс Б1 – први кат. Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби, модерен тоалет, сопствен балкон со поглед кон дворот, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во другата соба има две стандардни легла

 

40.25894, 23.21992

Вонсезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице

Термин

Ноќевања

1/4 дуплекс

плаќаат 4 лица

22/05-29/05

7

79

29/05-05/06

7

89

05/06-12/06

7

109

12/06-19/06

7

139

19/06-26/06

7

149

26/06-03/07

7

159

 

Сезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за наем на дуплекс апартман за 7 ноќевања без превоз

Термин

Ноќевања

 

1/4 дуплекс

 

03/07-10/07

7

589

10/07-17/07

7

609

17/07-24/07

7

639

24/07-31/07

7

639

31/07-07/08

7

639

07/08-14/08

7

639

14/08-21/08

7

639

21/08-28/08

7

619

 

Вонсезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице

Термин

Ноќевања

1/4 дуплекс

плаќаат 4 лица

28/08-04/09

7

159

04/09-11/09

7

149

11/09-18/09

7

139

18/09-25/09

7

99

25/09-02/10

7

79

НАПОМЕНИ И УСЛОВИ :

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ, СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА ДУПЛЕКС АПАРТМАН  ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:
 • За возрасни 2.480 мкд. (40 евра), еден правец 1.860 мкд. (30 евра)
 • За деца до 12 години 2.170 мкд. (35 евра)
 • Превоз во еден правец 1.550  мкд. (25 евра)
 • Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ
 • Во вонсезонските цени во дуплекс апартман плаќаат 4 лица.
 • Во дуплекс апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Тргнувањето од Куманово е во 02:45 часот наутро. Тргнувањето од Скопје е во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин, а состанок на групата е во 03:30 часот. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување. Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда за времето и местото.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи исклучиво за редовните цени.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст. Попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Меридијан травел НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже  аранжманот или да се промени термин на резервацијата.