• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

DAFOVSKA 3*

 

Hotel Dafovska e сместен во центарот на Пампорово.

Хотелските содржини се: ресторан, бар, бежичен интернет, ски остава, сауна, парна бања, џакузи, лифт.

Соби: балкон, фен, ТВ, телефон, пегла, бежичен интернет. Помошен кревет на расклопување /софа, фотеља/


 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
-10% за уплати до 31.10.2019

 

РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2019-2020

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
Превоз до ски гондолата, WI-FI.

Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој 1€ на ден возрасен и деца.
Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна ) 50€ / 25€ дете ( 3-14 г.) 
Доплата за Божиќна вечера (задолжителна ) 20€ / 10€ дете ( 3-14 г.)

Минимум престој 4 ноќи
Максимален број на лица: DBL ( 2+1 ), APP 1спална ( 2+2 ).

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1)  -10% за уплати до 31.10.2019
2)  10=9, 14=13 за пристигнувања од 12.01-20.01.2020  и  7=6, 14=12 за пристигнувања по 06.03.2020. Гратис ноќевањата се калкулираат по последните ноќевања. Попустите НЕ се комбинираат.

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.