R’tanj Kopaonik Eco Resort and Spa (61)

R’tanj Kopaonik Eco Resort and Spa

10% попуст за уплата до 15.10.2023
Цените се дадени по лице на ден на база Појадок и Вечера

Период

R’TANJ ROOM

SUPERIOR ROOM

01.12-22.12

62

75

22.12-29.12

74

87

29.12-02.01

104

121

02.01-21.01

94

111

21.01-04.02

75

84

04.02-14.02

82

99

14.02-18.02

104

121

18.02-03.03

93

108

03.03-10.03

78

91

10.03-24.03

75

84

24.03-01.05

62

75

 

 

Во цената е вклучено:
- Сместување на база на Појадок и Вечера послужување на оброци е по принцип шведска маса (доколку во хотелот престојуваат под 30 гости се послужуваат на база сет-мени);
- Неограничено користење на Спа центар (Внатрешен Базен, Финска Сауна, Парна Бања, Ледени Тушеви, Релакс Зона со тапидариум...)
- Користење на Фитнес Центар
- Џакузи на отворено со топла вода;
- Wi-Fi
- Ски гардеробер
- Надворешни паркинг;

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1,20€ по лице на ден; Деца 7-15 години 0,70€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС (плаќањето се врши во агенција)

Услови за деца
- Деца 0-2,99 години во присуство на две возрасни лица ГРАТИС дели легло со родител;
- Деца 3-11,99 години во присуство на две возрасни лица 50% попуст на дополнително легло;
- Деца 3-11,99 години во присуство на две возрасни лица 30% попуст на сопствено легло;

Политика за откажување:
- 30% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже од денот на правење-21 дена пред почетокот на аранжманот.
- 50% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 20-8 дена пред почетокот на аранжманот.
- 100% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатено ако резервацијата се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
- Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.
- Резервација неможе да се откаже или промени поради лоши временски услови, недостаток на снег или слични ситуации;

 

Услови за плаќање:
- Уплата од минимум 50% од вкупната вредност на аранжманот се уплаќа веднаш при резервација, остатокот се доплаќа 21 дена пред терминот.
- Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1€=61,8 Денари.

 

Напомена:
- R’tanj Room 28m² – се лоцирани на прв и втор кат од хотелот нереновирани;
- Superior Room 28-35m² – се лоцирани на трет и четврти кат реновирани и комфорни соби;