Vila Agapi - 10/15 ноќевања (100)

Локација: Вила Агапи се наоѓа во централниот дел на Неос Мармарас, во близина на црквата, помеѓу две пристаништа, на 150м од морето и 500м од градската плажа. Од плажата Парадизо е оддалечено околу 2 км.

Содржина на вилата: Во нашата понуда располагаме со двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија на втор и трет кат, трокреветни и петкреветни апартмани на прв кат и приземје, како и како петкреветни дуплекси на првиот кат. Некои сместувачки единици имаат директен или страничен поглед на морето. Вилата е покриена со wi-fi конекција (рутерот е претежно во заедничката просторија, па сигналот е слаб).

Содржина на собите: Сите сместувачки единици содржат кујна (шпорет со две горилници, мал фрижидер, основни јадења) наменета за приготвување лесни оброци, бања и тераса со седење. Петкреветниот дуплекс се состои од две посебни спални соби од кои секоја има излез на тераса и посебна кујна со голем фрижидер и шпорет со фурна, додека петкреветните апартмани се состојат од спална соба и кујна.  Сите сместувачки единици се опремени со клима уред чие користење е вклучено во цената и телевизор. Постелнината и крпите се менуваат секој петти ден, како и чистење.

АРАЖМАНИ НА 10 НОЌЕВАЊА

Vila Tip 20.05

30.05
30.05

09.06
04.06

14.06
09.06

19.06
14.06

24.06
19.06

29.06
24.06

04.07
29.06

09.07
04.07

14.07
09.07

19.07
14.07.-24.07.
19.07.-29.07.
24.07.-03.08.
29.07.-08.08.
03.08.-13.08.
08.08.-18.08.
13.08

23.08
18.08

28.08
23.08

02.09
28.08

07.09
02.09

12.09
07.09

17.09
12.09

22.09
17.09

27.09
22.09

02.10
Vila
Agapi
TV, AC
1/2 Std 105* 140* 165* 185* 200* 385 400 415 445 475 495 485 465 410 200* 170* 145* 130* 115* 85*
1/3 Std 98* 120* 130* 140* 150* 415 435 455 490 525 555 545 515 460 155* 140* 125* 115* 105* 85*
1/4 Std 75* 105* 115* 120* 130* 455 475 495 525 555 595 585 555 495 130* 120* 110* 105* 95* 85*
1/4 App 85* 110* 120* 130* 135* 485 510 535 565 595 635 625 595 535 140* 130* 120* 110* 100* 85*
1/5 App 75* 105* 115* 120* 125* 505 530 555 585 615 655 645 615 555 120* 115* 110* 100* 90* 85*
Употреба на клима Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free

АРАЖМАНИ НА 15 НОЌЕВАЊА

Vila Tip 20.05

04.06
30.05

14.06
04.06

19.06
09.06

24.06
14.06

29.06
19.06

04.07
24.06

09.07
29.06

14.07
04.07

19.07
09.07

24.07
14.07.-29.07.
19.07.-03.08.
24.07.-08.08.
29.07.-13.08.
03.08.-18.08.
08.08

23.08
13.08

28.08
18.08

02.09
23.08

07.09
28.08

12.09
02.09

17.09
07.09

22.09
12.09

27.09
17.09

02.10
Vila
Agapi
TV, AC
1/2 Std 195* 220* 250* 275* 560 580 620 640 695 725 745 740 715 655 580 270* 230* 195* 175* 145*
1/3 Std 155* 180* 195* 205* 605 630 675 705 770 805 835 830 795 730 650 210* 190* 170* 155* 145*
1/4 Std 130* 155* 165* 175* 670 690 740 755 820 855 895 890 855 790 700 180* 165* 150* 140* 125*
1/4 App 145* 165* 180* 190* 720 740 795 815 880 915 955 950 915 850 760 195* 180* 165* 150* 125*
1/5 App 130* 155* 165* 170* 770 765 825 845 910 945 985 980 945 880 790 170* 160* 150* 135* 125*
Употреба на клима Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free
Легенда
 • 1/2 Std – Двокреветно студио;
 • 1/3 Std – Трокреветно студио;
 • 1/4 Std – Четворокреветно студио;
 • 1/4 App - Четворокреветен апартман;
 • 1/5 App - Петокреветен апартман;
 • Free - Бесплатна употреба на клима

*Цените со ѕвездичка се цени за пакет аражман за сместување и превоз по особа.

– Изборот на спратност, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата.

 

– едно дете, до 7 год., во кревет со родителите бесплатно. Две деца се третираат како едно возрасно лице.

 

Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):

 • Едно дете до 7 години – бесплатно во кревет со родители, плаќа само превоз доколку го користи и има свое седиште во автобус.
 • Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
 • Лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.
 • Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи дека агенцијата го обезбедува по цена од 2 еур/ден.

Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
– кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот

 

 • 50% при пријавување, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање. Доколку страните не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.
 • Сите цени се изразени во евра, а плаќањето се врши во денари по курс 1евро = 62 денари.