• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA CAPRI 2 (62)

 

Локација : 20м од плажа-центарот на Полихроно, веднаш на 20м позади бившиот JEAN MARY HOTELOT кој се наоѓа на сама плажа.. Вила ‘CAPRI 2’ располага со 1/4 апартмани Апартманите се наоѓаат на прв кат и се составени од една спална со еден дупли кревет и во кујната уште еден кревет кој при спуштање е еднаква димензија како брачниот кревет во спална..Кујната е комплет опремена со садови за соодветниот број на лица, купатило со туш, LED TV, интернет и клима која е вклучена во цената.Апартманите располагаат со големи балкони.Aпартманите се убаво опремени во ретро стил.На гостите на располагање е и бебешко столче за јадење.

 

GPS KOORDINATI: 40.017777777778 23.5275

 

Плаќањето е во денарска противвредност 1 евро=62 денари

 За 2 последователни смени , на втората смена следува 7% попуст

 З резервациите по редовна цена се уплаќа 30% од вредноста на аранжманот , аостатокот најдоцна 15 дена пред реализација на аранжманот.

 Во цената не е вклучен превозот.


ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ:

 06.00час.- СКОПЈЕ(Автобуска постројка пред Т.Ц.БИСЕР-Аеродром)-35€

 06.40час.-ВЕЛЕС (бениска МАКПЕТРОЛ-горе на автопат)-35€

 07.20час.-НЕГОТИНО (бензиска пумпа Неготино)-35€

 08.00час.- Граничен премин( бензиска пумпа Шимово)-€

 Деца 2-12г.- 25€

Деца 0-1,99год-бесплатно- не користат седиште


НАПОМЕНА:

 Патниците слегуваат на најблиската локација до вилите каде може автобусот да сепаркира

 Влегување во апартманите е во 14.00 часот, а последниот ден при напуштање најдоцна во 10.00 часот

 При сместување се влегува во чисти соби и за време на престојот сами се грижите за хигиената

 При напуштање должни сте апартманите да ги оставите во пристојно чисти

 Во случај на причинета штета за време на престојот , корисникот ја надоместува штетата на лице место.

 За изгубен клуч се наплаќа 5-10€ во зависност од бравата на вратата