• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA MEMPHIS (40)

(63)

Вилата Мемфис се наоѓа во центарот на Калитеа, во пешачката зона, опкружена е со голем број на продавници, кафетерии и таверни/кафани. Вилата е оддалечена на 100 метра до транзитниот пат. Вилата располага со 1/3 и 1/4 студија опремени со ТВ, интернет/Wi-Fi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнски прибор), тоалет, туш и балкон. во склоп на објектот има Wi-FI интернет(за брзината и јачинта на сигналот, Агенцијата не може да ви гарантирасо сигурност)

 

ПРВИТЕ ТРИ СМЕНИ СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ И НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ 


 

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ

Период  Бр.на ноќи  1/3 студио 1/4 студио
19.05 –  25.05 6* 45 € промо  49 €  промо 
25.05 – 01.06  7*  59 € промо  69 €   промо 
01.06 – 08.06  7* 69 € промо 79 €  промо
08.06 – 15.06 7* 10 11
15.06 – 22.06 7* 14 15
24.08 – 31.08 7* 189 € 199 
31.08 – 07.09 7* 139 € 14
07.09 – 14.09 7* 99  109 
14.09 – 21.09 7* 8 99 €
22.09 –  29.09 7* 59  69 €

 

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ 

 

Период Бр.на ноќи 1/3 студио 1/4 студио
23.06 – 02.07 9 38 399 
02.07 – 11.07 9 42 439 €
11.07 – 20.07 9 47 489 
20.07 – 29.07 9 529 € 539 
29.07 – 07.08. 9 52 539 
07.08 – 16.08 9 529 € 539 €
16.08 – 24.08 8 469  479 

 

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7* ноќевања со вклучен превоз , трето и четврто лице доплаќаат за превоз. Доколку се користи сопствен превоз  7* цените се намалуваат за 10 евра по лице.

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО (9) превозот се доплаќа.  

Превозот чини 35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 05:00ч. На автобуската станица пред старо матично на Илинденска.

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира 

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

ЦЕНОВНИК БР.2

 

Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1 Еур = 62,00 мкд).

Термините одбележани со * се однесуваат за пакет аранжмани по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, а без * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи (превозот не е вклучен).


НАПОМЕНА:

-          Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимумедно дете до 4,99 години;

-          Сместувањето во апартманите е во 14:00 (по локално време);

-          Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);

-          Секоја направена штета се плаќа на лице место;

-          За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;

-          За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;

-          Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;

-          Задолжително патничко осигурување.

-          Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.