• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA DJULIANO (77)

        Вила “ Џулиано” – Ксамил е лоцирана на 150 м од една од повеќето плажи во Ксамил.Располага со 4 двокреветни студија и 4 четворокреветни апартмани.Студијата и апртманите се опремени со кујна,клима уред,WiFi,купатило .Секој од сместувачките единици има излез на тераса.Вилата има сопствен паркинг.

 

Термини

Број на ноќевања

Цена по лице со превоз

1 / 2 студио 

1/ 2 +1 (+20 % од цената)

Цена по лице со превоз

1 / 4 апартамн

15.06 – 22.06.2019

 

7

89

 

89

 

22.06 – 29.06.2019

 

7

109

 

109

 

29.06 – 06.07.2019

 

7

129

 

129

 

Термини

Број на ноќевања

Цена за наем за

1 / 2 студио

1/ 2 +1 (+20 % од цената)

Цана за наем на

1 / 4 апартман

06.07 – 13.07.2019

 

7

199

285

13.07 – 20.07.2019

 

7

199

285

 

20.07 – 27.07.2019

 

7

219

319

27.07 – 03.08.2019

 

7

219

319

03.08 – 10.08.2019

 

7

229

349

10.08 – 17.08.2019

 

7

229

 

349

 

17.08 – 24.08.2019

 

7

219

319

 

Термини

Број на ноќевања

Цена по лице со превоз

1 / 2 студио

 

Цена по лице со превоз

1 / 4 апартман

24.08 – 31.08.2019

 

7

119

119

31.08 – 07.09.2019

 

7

109

109

07.09 – 13.09.2019

 

7

99

99

Напомени:

Дете до 2 години дозволено да спие со родител на еден лежај;
Дополнителен стандарден лежај во 1/2 и 1/ 4 апп плус 20%  од сумата
Климата е вклучена во цената;
Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 09:00 часот по локално време;
Гостите се должни да се грижат за хигиената и интериерот на собите ;
Плаќањето е во денари по курс 1 евро - 62мкд

Превоз  од Скопје до Саранда и Ксамил  

 

Цена за превоз  од Скопје  за   Саранда / Ксамил :

 

Возрасен

OW                                 RT

Деца од 2- 10 год.

OW                                 RT

САРАНДА

40 €                                50

35 €                                    40 €

КСАМИЛ

40 €                                50  

35 €                                    40 € 

 

ПОАЃАЊЕ  ОД

Време

ПОАЃАЊЕ ОД

 

КУМАНОВО

21:30

КСАМИЛ

15:00

СКОПЈЕ

22:30

САРАНДА

15:30

ТЕТОВО

23:30

 

ГОСТИВАР

00:00

 

КИЧЕВО

01:00

 

СТРУГА

01:30

 

 

ВАЖНО : Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин Ќафасан.