• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Sindbad Club & Aqua Park **** (22)

 

Sindbad Club Aqua Hotel & Spa 4* има 705 соби кои се распоредени во 6 спрата, приватна песочна плажа, базен, 12 тобогани.

Главни ресторани: (на база шведска маса)
- Gusto
Појадок 07:00 - 10:00 h
Ручек 13:00 - 15:00 h
Вечера 19:00 - 21:30

- Botanica (ресторан во градината)
Појадок 07:00 - 10:00 h
Ручек 13:00 - 15:00 h
Вечера 19:00 - 21:00

Бесплатна Wi-Fi конекција во лобито и кај базенот
Сателитска телевизија и сеф се договара на рецепција
бебешки стол во рестораните, дневна анимација, вечерна анимација, детска анимација, детски клуб (4+), тениски терени, одбојкарски терени ( песок), фудбалски терен, пукање со воздушна пушка.

Сo доплата:
- Sindbad подморница
- Sindbad 
- центар за нуркање
- едрење
- центар за активности на вода
- кајакарство
- спа
- фитнес сала
- фризер
- сервис за чување деца
- room service
- Доктор
- пошта
- машина за перење алишта

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.


WEB страна на хотел

Пакет цена по лице за 6 ноќи All inclusive / 7 дена


Sindbad Club 4* 11.06.19 18.06.19 25.06.19 02.07.19 09.07.19 16.07.19 23.07.19 30.07.19 06.08.19 13.08.19 20.08.19 27.08.19
DBL Family Room GV/PV 504 504 504 566 566 566 566 566 566 566 566 556
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
Dbl Promo Room 423 423 423 486 486 486 486 486 486 486 486 475
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 321 321 321 352 352 352 352 352 352 352 352 347
DBL Standard (Pool/Garden) 442 442 442 504 504 504 504 504 504 504 504 494
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 330 330 330 361 361 361 361 361 361 361 361 356
Sgl Promo Room 517 517 517 579 579 579 579 579 579 579 579 568
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 368 368 368 399 399 399 399 399 399 399 399 393
SGL Standard (Pool/Garden) 535 535 535 597 597 597 597 597 597 597 597 587
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 377 377 377 408 408 408 408 408 408 408 408 403
TRL Family Room GV/PV 486 486 486 548 548 548 548 548 548 548 548 537
TRL Promo Room 405 405 405 467 467 467 467 467 467 467 467 457
TRL Standard (Pool/Garden) 423 423 423 486 486 486 486 486 486 486 486 475

Цените се дадени по лице и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive
Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен лет
дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
Трансфер  аеродром - хотел - аеродром
Организација на аранжманот

 

Цената не вклучува:

Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)

Египетска влезна виза - за патници со маккедонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација. Цената на визата е 25$ и истата се плаќа на лице место.

Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите 

Патничко осигурување

Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци.

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.