• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Caribbean World Soma Bay ***** (22)

 

Caribbean World Resort – Soma Bay се наоѓа на 45 км од аеродромот во Хургада, и се протега на 140.000 м2 песочна плажа, со поглед на прекрасната кристално чиста вода на Црвеното Море.
Архитектурата на ресортот го одразува уникатниот Карипски амбиент, кој содржи 529 соби и апартмани, со елегантно декорирани подови со мермер и плочки, кои имаат прекрасен поглед на морето и песочните плажи.

- Wellness & Spa центар 620 м2 со сауна, амам, џакузи и фитнес центар ( фитнес центарот е бесплатен)
- Повеќе соби за масажи и третмани за убавина : индиски, тајландски, мароканско - мелиа, арома, Клеопатра, фараон и Vichy.

- Три базени, од кои едниот е загреан.
- загреан детски базен.
- детски клуб.
- Амфитеатар со 500 седишта.
- Aqua Park (3 тобогани).
- центар за нуркање (со доплата).
- тениски терен
- пинг понг
- билјард.
- Одбојка на плажа
- Фудбал на плажа.
- џогирање.
- пикадо
- бочиа
- повеќенаменски терен
- ватерполо
- кошарка

Појадок 07:00 - 10:30 h
Ужина 11:00 - 12:00 h
Ручек 12:30 - 14:30 h
Вечера 18:30 - 21:30 h
Доцна вечера 23:00 - 00:00 h

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 

WEB страна на хотел

Пакет цена по лице за 6 ноќи All inclusive / 7 дена


Caribbean World Soma Bay 5* 11.06.19 18.06.19 25.06.19 02.07.19 09.07.19 16.07.19 23.07.19 30.07.19 06.08.19 13.08.19 20.08.19 27.08.19
Dbl Promo Room 492 492 492 510 510 510 510 539 554 554 554 547
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 355 355 355 364 364 364 364 379 386 386 386 383
DBL Superior Garden View 510 510 510 529 529 529 529 558 572 572 572 565
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 364 364 364 374 374 374 374 388 395 395 395 392
DBL Superior Pool View 523 523 523 541 541 541 541 570 585 585 585 578
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 371 371 371 380 380 380 380 394 402 402 402 398
Dbl Deluxe Sea View 572 572 572 591 591 591 591 620 635 635 635 627
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 395 395 395 405 405 405 405 419 427 427 427 423
DBL Family Deluxe Room 666 666 666 684 684 684 684 713 728 728 728 720
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
DBL Family Superior 604 604 604 622 622 622 622 651 666 666 666 658
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
SGL Superior Garden View 653 653 653 681 681 681 681 725 746 746 746 735
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 436 436 436 450 450 450 450 472 482 482 482 477
SGL Superior Pool View 672 672 672 697 697 697 697 742 765 765 765 754
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 445 445 445 458 458 458 458 480 492 492 492 486
Sgl Deluxe Sea View 746 746 746 774 774 774 774 818 840 840 840 829
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 482 482 482 496 496 496 496 518 529 529 529 524
TRL Promo Room 473 473 473 492 492 492 492 521 535 535 535 528
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Superior Garden View 492 492 492 510 510 510 510 539 554 554 554 547
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Superior Pool View 504 504 504 523 523 523 523 552 566 566 566 559
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Deluxe Sea View 554 554 554 572 572 572 572 601 616 616 616 609
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Family Deluxe Room 647 647 647 666 666 666 666 695 709 709 709 702
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Family Superior 585 585 585 604 604 604 604 633 647 647 647 640
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215

 

Цените се дадени по лице и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive

Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен летдозволени 20 кг чекиран багаж по лице

Трансфер  аеродром - хотел - аеродром

Организација на аранжманот


Цената не вклучува:

Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)

Египетска влезна виза - за патници со маккедонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.

Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација.

Цената на визата е 25$ и истата се плаќа на лице место.

Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите

Патничко осигурување

Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци.

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.