• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ANASTASIA (74)

 

Вила Анастасија e нов објект во нашата понуда Лето 2019 Грција. Вилата е лоцирана на 80м од плажа и на 100м од центарот на Полихроно. Во својот состав располага со 4 апартмани за 2-5 лица распоредени на прв и втор кат. Апартманите се со 2 одвоени соби, во првата соба има кујна со фрижидер, решо, приброр согласно капацитетот, софа на расклопување за максимум 2 возрасни или 2 деца, во другата соба има брачен кревет плус кревет на извлекување и излез кон балкон со поглед кон соседен објект. Апартманите се опремени со тоалет со туш, ТВ, клима (бесплатно) и Wi-Fi интернет (бесплатно). Веднаш спроти вилата има земјен паркинг. Близината на морето, комфорните соби и близината на бројни содржини ја прават погоден избор за летен одмор.

 

Доколку имате потешкотии да стигнете до вилата,ве молиме користете ги кординатитe

Кординати: 40.018540, 23.524479

 

ЦЕНИ:

-Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

-Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз;

-Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на апартман без вклучен превоз;

-За користење на сопствен превоз се намалува 10 евра од лице,освен за ПРОМО термините.

 

 

ТЕРМИНИ

НОЌИ

АПП 1/2+2 (МАКС.5 ЛИЦА)

19.05-26.05.2019 промо

7

69

26.05-02.06.2019 промо

7

79

02.06-09.06.2019

7

99

09.06-16.06.2019

7

155

16.06-23.06.2019

7

179

23.06-30.06.2019

7

189

30.06-07.07.2019

7*

359

07.07-14.07.2019

7*

379

14.07-21.07.2019

7*

409

21.07-28.07.2019

7*

409

28.07-04.08.2019

7*

409

04.08-11.08.2019

7*

409

11.08-18.08.2019

7*

379

18.08-25.08.2019

7*

349

25.08-01.09.2019

7

179

01.09-08.09.2019

7

139

08.09-15.09.2019

7

109

15.09-22.09.2019 промо

7

79

22.09-29.09.2019 промо

7

69

 

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3то,4то, 5то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз;

За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице,освен за ПРОМО термините.

– Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на цел  Апартман без вклучен превоз


НАПОМЕНА: – Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

– Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни

– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време)

– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;

– Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија

– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.

– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ – За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин

– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

– Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год

 

Услови на Anastasia Vila, Polichrono

Check-in:

14:00

Check-out:

10:00

Отказ / плаќања:

– За отказ до 30 дена пред патувањето се наплатува 5% – за отказ од 29 до 22 дена пред патувањето 10% – за отказ од 21 до 15 дена пред патувањето 20% – за отказ од 14 до 08 дена пред патувањето 50% – за отказ од 07 до 01 дена пред патувањето 90% – ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%