• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Hotel Medite 4* (24)

 

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.

Хотел Медите е сместен во мирниот дел на Сандански и нуди уникатен панорамски поглед кон градот. Составен е од главна зграда со 4*, помошна зграда Апарт Медите со 3* и посебен комплекс на луксузни вили со 5*. Сите гости имаат пристап до базените и спа центарот, како и ресторанот за појадок, ручек и вечера кој се наоѓа во главната зграда на хотелот.
Бесплатен шатл автобус е на распологање на гостите за транспорт до центарот на градот и назад (според распоред на рецепција).


Ценовник 01.12.2018-31.12.2019


Цените се по СОБА на ДЕН – ноќевање со појадок


 

Структура

DBL стандард:
еден брачен кревет или два единечни и можност за бебешко креветче
Макс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 1,99 год.
*Во некои од собите има можност за дополнително легло за трет возрасен (според раположливоста во дадениот момент)

DBL лукс:
еден брачен кревет или два единечни, дополнително легло и можност за бебешко креветче (нова гарнитура)
Макс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 1,99 год.
*Во некои од собите има можност за дополнително легло за трет возрасен (според раположливоста во дадениот момент)

Студио:
спална со еден брачен кревет или два единечни, дневна со дополнително легло и можност за бебешко креветче
Макс. капацитет. 3 возрасни + 1 дете до 1,99 год.

Апартман лукс:
две спални со еден брачен кревет или два единечни, дневна со пдополнително легло и можност за бебешко креветче
Макс. капацитет: 5 возрасни + 1 дете до 1,99 год.​

 

Базени

·         -Внатрешен базен 12 x 8 m, висина 1.4 m, температура на вода 28-30°C

Отворен во период:

Лето: 09:00 – 21:00

Зима – 09:00 – 19:00 (20:00 во петок и сабота)

·         -Надворешен базен, висина 1.8 m, температура на вода 28-30°C

Отворен од мај до септември

·         -Надворешен детски базен со висина од 80 cm.

Спа центар

– зона за релаксација

– сауна

– џакузи

– ароматични кади со минерална вода

– фитнес центар

– секаков вид на терапии и процедури (класични масажи, пилинг и спа ритуали, ароматерапија, антицелулитни терапии, терапии за мажи, чистење, стегање и подмладителни терапии за лице, геотермални терапии со вулкански камења, билни и цитрусни масажи

Легенда

DBL – двокреветна соба; SGL – еднокреветна соба; APP – апартман; BB – ноќевање со појадок; HB – полупансион; FB – полнпансион

 

Во цената Е вклучено:

-појадок,
-внатрешен базен со минерална вода,
-надворешени базени со слатка вода,
-сауна парк,
-зона за релаксација,
-фитнес,
-паркинг,
сеф на рецепција,
-надворешно џакузи,
-туристичка такса,

Легенда : adl – возрасен, chd – дете,

 

Дoплати на ден за 1 лице:
- Вoзрасен – пoлупансиoн 15 €
- Дете – пoлупансиoн за дете дo 12 гoд. 8 €
- Вoзрасен – пoлн пансиoн 23 €
- Дете дo 12 гoд. пoлн пансиoн 13 €
Пoлитика за деца :
– Дете дo 12 гoд. се сместува БЕСПЛАТНО сo 2 вoзрасни
– 1 вoзрасен и дете 12 гoд. на редoвнo леглo, се смета цена за еднoкреветна сoба
– децата кoристат БЕСПЛАТНО детскo катче, детски базени.

 

Политика и услови

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ

За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

Агентот или гостинот има право да ја откажи или промени резервацијата до 7 дена пред пристигањето без пенали.

Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигање на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.

Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божиќ, Велигден) до 30 дена пред пристигање е без пенали.

Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божиќ, Велигден) помалку од 30 дена пред пристигање, или на денот на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа 100% од целата резервација.

Хотелот прифаќа рекламации во рок од 48 ч.
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

НАПОМЕНА: Пред да ја извршите уплатата, Ве молиме контактирајте ја агенцијата за проверка на расположливи места.

Check in

Check in : 02:00 PM
Check out : 10:00 AM