• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

SEA STAR BEAU RIVAGE ***** (22)

(3)

www.seastar-beaurivage-hrg.com  

 

Една од скриените скапоцености на Хургада, сместена во срцето на морското крајбрежје, нуди прекрасни погледи на Црвеното Море. На 15 минути од Меѓународниот аеродром Хургада, Sea Star Beau Rivage Hotel е 5* ресорт кој нуди соби и апартмани со тераси кои имаат прекрасен поглед на морето, како и погодности кои на гостите им овозможуваат удобност и мир. Сите соби имаат централна клима, сателитска телевизија, телефон, фен, мини бар (се менува дневно - со доплата), сеф (бесплатно), baby cot (на барање - бесплатно). Пријавување во хотелот е во 14:00, а одјавување во 12:00 часот по локално време. Со оброци на база шведска маса, како и опција за a’la carte , рестораните на хотелот нудат кунинарско искуство што ќе го задоволи сечиј вкус. Sea Star Beau Rivage Hotel е оаза на забавата и релаксацијата во срцето на Хургада.

Плажа и базени:

- хотелска приватана плажа 

- 2 надворешни базени 

- лежалки, чадори и крпи се достапни на плажата и покрај базените - бесплатно

  

ALL inclusive концепт:

" El Khayam " - главен ресторан

Појадок (Open buffet):              07:00 - 10:00 ч.
Доцен појадок (Continental):    10:00 - 11:00 ч.
Ручек (Open buffet):                 13:00 - 15:00 ч.
Вечера (Open buffet):               19:00 - 22:00 ч. 
Доцна вечера (Light buffet):    23:00 - 01:00 ч.

Пијалоци:

Бесплатни: Коктели (приготвени со локални пијалоци), локални алкохолни пијалоци, безалкохолни пијалоци, кафе, чај - сите пијалоци служат во чаши. (Напомена: за Ваша безбедност сите пијалоци во барот кај базенот се служат во пластични чаши) Сите all inclusive пијалоци и храна се служат во рестораните и баровите.

Со доплата: Сите увозни алкохолни пијалоци, флаширани пијалоци, свежи сокови, еспресо/ капучино / турско кафе.

" Grill Corner " 

Ручек (Ala carte, со доплата)  13:00 - 15:00
Ужина (бесплатно за ALL )  12:00 - 14:00

A la carte ресторани (со доплата): "La Nonna " – Италијански ресторан, " Samakmak " - Рибен ресторан, " Pizza Corner ". 

* Можност за 1 бесплатна вечера во  "La Nonna "  италијанскиот ресторан за сите ALL inclusive гости со предходна резервација. 

Барови:

- " Star " - Coffee Shop (отворен 24 часа, AI service 10:00 – 00:00)
- " Subway " - Disco Bar (отворен од 23:00 – 02:00 ч.). За All Inclusive гостите, од 23:00 – 00:00 ч.
- " Pool Bar " - (отворен од 10:00 – зајдисонце вклучувајќи ги All Inclusive услугите).
- " Italian Restaurant Bar " - (отворен од  10:00 – 00:00 ч. вклучувајќи ги Аll Inclusive услугите).
- " Ice Cream Corner "  бесплатно за деца од 1 - 14 год (отворен од 12:00 – 17:00 ч.– 1 порција на ден).
- " Tea Time Corner " - (отворен од 16:00 – 17:00 ч. вклучувајќи ги Аll Inclusive услугите).
- " On the Rocks Pub " - (отворен од 20:30 – 01:30 ч., со доплата).
- " Fish Restaurant Bar " - (отворен од  10:00 – 01:00 ч., со доплата).
- “Shisha Corner" или "Outside Coffee Shop” – ( отворен од 16:00 - 01:00 ч., со доплата)

Рекреација и спорт:

- Пинг понг, лоциран во " Star " Coffee Shop – бесплатно
- фудбалче Baby Foot, лоциран во " Star " Coffee Shop – бесплатно
- Билјард, лоциран во " Star " Coffee Shop – со доплата
- TV со голем екран, лоциран во " Star " Coffee Shop – бесплатно
- Сквош, затворен терен , лоциран во близина на Pizza Corner – бесплатен за All Inclusive гости  
- Терен за фудбал (песок) - бесплатно.
- Терен за одбојка (песок) - бесплатно.
- Subway Disco (отворен од 23:00 до 02:00, бесплатен влез, All Inclusive пијалоци вклучени до 00:00).
- Дневни анимациски активности  (bocce, аеробик, aqua аеробик, часови по танцување, натпревари, water polo).
- Вчерни забави (разни видови на шоу).
- Мини - голф  (со доплата).

Услуги:
- Чистење на собите секој ден
- Room service (од 12:00 до 00:00, со доплата).
- Перална (на барање со доплата).
- Здравствена клиника (отворена секој ден 10:00-12:00 / 19:00 – 21:00, Дежурен доктор е достапен 24 часа).
- Саф достапен на резепција (бесплатно, достапно 24 часа)
- Aqua Центар “Fun Aqua” (отворен секој ден од 10:00 до17:00, со доплата).
- Јавање на камила (со доплата).
- Козметички салон (отворен секој ден од 10:00 до 21:00, со доплата).
- Центар за нуркање “Twin Dolphins” (отворен секој ден 10:00 до 17:00, со доплата).
- Менувачница.
- Банкомат.
- Такси услуги (со доплата)
- Health Club (Масажи, Турска бања, Сауна, Теретана отворени од 09:00 до 21:00, со доплата).
- Повеќенаменска Соба (максимум 50 лица, резервација и опрема на барање, со доплата).

 Услуги за деца:

- Детски базен во склоп на големиот надворешен базен.
- Игралиште за деца
- Mini Club (за возраст од 4 -14 години, отворен секој ден од 10:00 до 12:00 и од 15:00 до 17:00).
- Mini-Disco (од  20:30 часот.)
- Baby Cot (на барање, бесплатно).
- Детски дел во Главниот ресторан
- Детски столчиња (во рестораните на барање, бесплатно)
- Сладолед во Италијанскиот ресторан бар од 12:00 – 17:00 ( бесплатно за деца помали од 14 години )

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 

WEB страна на хотел

Пакет цена по лице за 6 ноќи All inclusive / 7 дена


Sea Star Beau Rivage 5* 11.06.19 18.06.19 25.06.19 02.07.19 09.07.19 16.07.19 23.07.19 30.07.19 06.08.19 13.08.19 20.08.19 27.08.19
Dbl Promo Room 461 461 461 461 461 492 492 508 517 517 517 507
1-во дете до 11,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 5,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 6 до 11,99 340 340 340 340 340 355 355 363 368 368 368 363
Dbl Sea View 473 473 473 473 473 504 504 521 529 529 529 520
1-во дете до 11,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 5,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 6 до 11,99 346 346 346 346 346 361 361 370 374 374 374 369
Sgl Promo Room 579 579 579 579 579 622 622 647 659 659 659 646
1-во дете до 11,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 5,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 6 до 11,99 399 399 399 399 399 420 420 433 439 439 439 432
Sgl Sea View 597 597 597 597 597 641 641 666 678 678 678 665
1-во дете до 11,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 5,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 6 до 11,99 408 408 408 408 408 430 430 442 448 448 448 442
TRL Promo Room 448 448 448 448 448 479 479 496 504 504 504 495
1-во дете до 11,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Sea View 461 461 461 461 461 492 492 508 517 517 517 507
1-во дете до 11,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215

 

Цените се дадени по лице и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive

Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен летдозволени 20 кг чекиран багаж по лице

Трансфер  аеродром - хотел - аеродром

Организација на аранжманот


Цената не вклучува:

Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)

Египетска влезна виза - за патници со маккедонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.

Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација.

Цената на визата е 25$ и истата се плаќа на лице место.

Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите 

Патничко осигурување

Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци.

Сите цени се израсени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.