• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA PARASKEVI (19)

 

Вила Параскеви (поранешна Вила Теодора) се наоѓа на 200 метри од песочната плажа на Олимпик Бич. Објектот е комплетно саниран во 2009тата, а делумно реновиран оваа година. Се состои од 12 трокреветни студија, а секое од нив располага со пространа тераса, комплетно опремена кујна, тоалет и телевизор. Некои од студијата располагаат со клима уред. Користењето на клима уредот се наплаќа на лице место. За своите гости објектот нуди и бесплатен безжичен интернет (WiFi).

Вид на соби:
- студио двокреветно и трокреветно: 2 или 3 кревети во соба, во склоп на кујната.

 

Пакет цени
 цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз 

   Термини 

02.06 

09.06 

16.06 

23.06 

30.06 

07.07 

14.07 

21.07 

  Студио (мин. 2 лица) 

64 €

79 €

89 €

99 €

104 €

114 €

124 €

129 €

   Термини

28.07

04.08

11.08

18.08

25.08

01.09

08.09

15.09

  Студио (мин. 2 лица)

129 €

129 €

129 €

119 €

104 €

89 €

64 €

54 €

Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €) 
- трето и четврто лице во трокреветна/четворокреветна соба 50% попуст (мин. 35 €) 
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 € 
- возрасни: 35 € 

Автобуски превоз - време и место на поаѓање: 
05:30 Кочани - автобуска станица 
06:00 Скопје - пред агенцијата 
06:00 Штип - пред новата пошта 
06:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија 
07:00 Струмица - пред агенцијата 
07:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75 
07:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија 
08:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот 


Наем на студио
 цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

   Термини

02.06

09.06

16.06

23.06

30.06

07.07

14.07

21.07

  1/2 Студио

98 €

128 €

138 €

158 €

168 €

188 €

208 €

218 €

 

 

  1/3 Студио

118 €

148 €

158 €

183 €

193 €

213 €

233 €

243 €

 

 

  1/3 + 1 Студио

138 €

168 €

178 €

203 €

213 €

233 €

253 €

263 €

 

   Термини

28.07

04.08

11.08

18.08

25.08

01.09

08.09

15.09

  1/2 Студио

218 €

218 €

218 €

198 €

168 €

138 €

88 €

68 €

  1/3 Студио 

 

243 €

243 €

243 €

218 €

188 €

158 €

108 €

98 €

  1/3 + 1 Студио

         263 €

263 €

263 €

238 €

208 €

178 €

128 €

108 €

Во цената е вклучено:

- наем на студио за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:
- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)