• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

MEROPI APARTMENTS (24)

 

АПАРТМАНИ МЕРОПИ - А категорија -се наоѓаат веднаш до Поппис Апартманите во првиот ред на шеталиштето во Калитеа. Апартманите МЕРОПИ се оддалечени од градската плажа околу 150 метри, се наоѓа веднаш до главната улица на Калитеа наспроти паркот. До плажа може да се стигне преку скалите кој го сечат паркот со поглед на море или пак по улицата која води до плажа од нејзината лева страна. Вилата располага со 8 трокреветни студија опремени со кујна, клима, телевизор, бесплатен wi-fi и мала тераса. Сите од студијата се со поглед на друга вила или шеталиште.

 

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

 

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.                           

GPS Координати: 40°4'31''N,23°26'52''E


-25% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПАРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 19.12.2018   

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2019


ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Нокевања

1/3   (студио за 3 лица)

Промо цени на кој не следува попуст

19.05-26.05.19

7

59

Промо цени

26.05-02.06.19

7

79

Промо цени

02.06-09.06.19

7

139

 

09.06-16.06.19

7

189

 

16.06-23.06.19

7

229

 

23.06-30.06.19

7

279

 

30.06-07.07.19

7

299

 

07.07-14.07.19

7

339

 

14.07-21.07.19

7

369

 

21.07-28.07.19

7

369

 

28.07-04.08.19

7

369

 

04.08-11.08.19

7

359

 

11.08-18.08.19

7

329

 

18.08-25.08.19

7

309

 

25.08-01.09.19

7

259

 

01.09-08.09.19

7

189

 

08.09-15.09.19

7

139

 

15.09-22.09.19

7

99

Промо цени

22.09-29.09.19

7

59

Промо цени

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 денари.

 

Клима уредот и wifi е вклучен во цената

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје(Дрводекор) - 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово - 40€по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) - 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) - 35€ по лице


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Халкидики:

Битола (Пред спортска Сала) – 30 по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола - 30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола - 35€ по лице

Кичево (пред т.а.Меридијан) - Трансфер до Битола - 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -30€ по лице

 

-Деца од 2 до 11,99 години 20од Битола, 25од Скопје

-Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*LOYALTY CARD попуст 7 % (следува кога нема редовен попуст)
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*попустите не може да се комбинираат
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “Меридијан“.

 

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo

04:00 h Скопје (Дрводекор)

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)


Време на поаѓање превоз од Кичево за Халкидики:

04:00 h Битола (Пред спортска Сала)

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (пред т.а.Меридијан) - Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола


Поаѓање од Грција:
15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Неа Потидеа
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Калитеа
14:45 h локално време, ( 13:45 h мак.време) Полихроно
14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Ханиоти
14:15 h локално време, ( 13:15 h мак.време) Пефкохори

 

-Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
-Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.