• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ХАНИОТИ HOTEL HANIOTI (5)

 

На првиот крак на Касандра, се наоѓа Ханиоти, кое се наоѓа во кристално чистиот Залив Торонеос, опкружен со бујна медитеранска вегетација. Ханиоти има прекрасна песочна плажа со постепено влегување, во морето, природна убавина, за пријатен и незаборавен одмор, за помладите и за возрасните. Во Ханиоти има продавници, маркети, пекари, хотели, вили, таверни, кафулиња...

 

Хотел “ХАНИОТИ” 3 * - на околу 50 - 60 метри од плажа, располага со 1/2, 1/2 + 1 соби, опремени со купатило, фрижидер, wi - fi, ТВ, тераси и клима - во цената.

ПЕРИОД:

Н/П

1/2

1/2+1

02.06-10.06

8

       390

          490

10.06-18.06

8

       430

          530

18.06-26.06

8

       450

          550

26.06-04.07

8

       470

          570

04.07-12.07

8

       480

          580

12.07-20.07

8

       520

          620

20.07-28.07

8

       550

          650

28.07-05.08

8

       570

          670

05.08-13.08

8

       570

          670

13.08-21.08

8

       570

          670

21.08-29.08

8

       540

          640

29.08-06.09

8

       520

          620

06.09-14.09

8

       450

          550

14.09-22.09

8

       420

          520

22.09-30.09

8

       380

          480

Доплата за туристичка такса 1.5 € по соба на ден (во агенција).

 

Цените се изразени во евра за ноќевање со појадок по соба во хотел Ханиоти,

Во 1/2 соба деца до 5 год. бесплатно, а за Baby - Bed во 1/2 соба доплата 6 еур по ден.

Автобуски превоз: Прилеп 05 ч, враќање од Ханиоти 13 ч по локално време.

Цена: 1990 ден, за деца до 14 г.= 1200 ден – повратeн билет.

 

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување - без франшиза до 65 г. 200 ден, од 65 до 70 г. - 400 ден. до 14 г. - 150 ден.

Собите се напуштаат во 9:00 часот а сместувањето во 13:00 часот по локално време.

Плаќањето е во денарска противредност (1 еур = 61.8 ден).