• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ATANASIUS (74)

 

Вила Атанасиус се наоѓа во Ипсос на островот Крф на 300м од одалеченост од главната плажа. Вилата располага со едноспални апартмани за две лица и дуплекс апартмани за четири лица. Апартманите имаат оделна кујна, купатило+ wc и балкон. Сите простории поседуваат wi-fi мрежа. Дел од дуплекс апартманите располагаат со два тоалети и два балкони. Во непосредна близина на вилата се наоѓаат маркети и ресторани. Битно е да се потенцира дека не во секоја кујна има рерна, во некои има само решо и дека одредени апартмани имаат поглед кон планината, а на некои кон улица. Мобилна клима има на вториот спрат.

Koрдинати: 39.706768, 19.838414Термин Редовна цена   попуст
01.06 – 08.06.2019 119 eвра(распродадено)
08.06 – 15.06.2019 119 евра(распродадено)
15.06 – 22.06.2019 119 евра(распродадено)
22.06 – 29.06.2019 139е (распродадено)
29.06 – 06.07.2019 159 евра 135е
06.07 – 13.07.2019 169 евра 145е
13.07 – 20.07.2019 209 евра 199е
20.07 – 27.07.2019 209 евра
27.07 – 03.08.2019 209 евра
03.08 – 10.08.2019 209 евра
10.08 – 17.08.2019 209 евра
17.08 – 24.08.2019 209 евра
24.08– 31.08.2019 209 евра
31.08 – 07.09.2019 139 евра 99е Промо
07.09 – 14.09.2019 119 евра 79е Промо
14.09 – 21.09.2019 119 евра 69е Промо
21.09 – 28.09.2019 119 евра 59е Промо

 

Цените се изразени по лице за 7 ноќевања,
За цените означени со ПРОМО не се намалува за сопствен превоз, 

Доколку сакате да споите термин а термините се означени со ПРОМО, не се одбива за превоз на вториот термин без разлика дали користите превоз,

РОДЕНДЕНСКИТЕ ПОПУСТИ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ И НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ,

Промо термините важат исклучиво со целосна уплата,За сингл соба се доплаќа плус 50% од редовната цена поради вториот кревет,

Поаѓањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата,

Седиштата се нумерирани и секој патник седи според бројот на уплата,

За сопствен превоз се одземаат 15 евра од цената на понудата, а патниците сами го организираат патот со траектот до и од Крф,

За оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА Т.А Меридијан


ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

7 ноќевања – 8 дена на Ипсос, Крф

 Автобуски превоз на релација Скопје – Крф – Скопје

Повратна карта за траект Игуменица – Крф – Игуменица.

туристички пратител за време на патувањето и престојот на Ипсос


ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

патничко осигурување (без франшиза) (ЗАДОЛЖИТЕЛНО, се прави во агенцијата)факултативните излетикористење на клима (не е задолжително) 5 евра од ден, се плаќа на лице место при пристигнувањето

Доплата за туристичка такса, 3.5 евра од студио или апартман за 7 ноќи ( задолжително ) плаќате кај газдите на вилите

Попусти за деца:

Дете од 0 до 3,99 години не плаќа за сместувањето и спие во кревет со еден од возрасните

Дете од 4 до 11,99 години кое користи сопствен лежај има 50% попуст (се однесува само на еден кревет во студиото)

Дете од 4 до 11,99 години кое го дели креветот со возрасен го плаќа само превозот 55 евра

Две деца од 2 до 12 години кои делат кревет имаат попуст од 50%

 ЕВРОТО СЕ ПРЕСМЕТУВА ПО 62 ДЕНАРИ