• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

АВИОНСКИ АРАНЖМАНИ - КУШАДАСИ (2)

 

Во превод значи остров на птици,а го доби името од едно мало островче кое е во непосредна близина на градот.Сместено на северниот брег од Егејското Море,кое за кртако време постанува најпосакувано летувалиште на туристи од целиот свет .Кушадаси е трет по големина град во Турција.Покрај градот со посебна убавина,аквапарковите ,националните паркови него го красат и седумте познати плажи од кои : Long bič", "Lejdis bič", "Kustur bič" и "Pamucak bič"се тие кои посебно ги привлекуваат туристите.

 

Во цената се вклучени следниве услуги:

 Повратен авионски билет со Пегасус Ерлинес од Скопје преку Истанбул до Измир со (20 кг вклучен багаж+7кг рачен багаж)

 Аеродромски такси Сместување во одбран хотел на база Се вклучено или Ултра Се вклучено

 Организиран превоз од аеродром – хотел- аеродром со автобус


Во цената не се вклучени следниве услуги:

 Факултативни екскурзии

 Патничко и здравствено осигурување

 Дополнителни индивидуални трошоци

 

 

 

Важна напомена:

 Цените се по лице,за сместување во двокреветна соба,и валидни за пријавување на мин. 2 патници.

 Плаќање исклучиво во денари по курс 61.8 мкд.

 Напомена:Можеме на барање од клиентите да понудиме и други хотели

 Времињата на летови се добиваат заедно со понуда на хотел и има можност за промена на времето на летање,

 Плаќање при резервација 100 %,и нема можност за откажување,менување на термин или менување на имиња.