• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA MYTHOS (19)

                                                                                                             

Комплетно нов објект со капацитет од 20-тина соби распоредени на 3 нивоа: приземје, прв и втор спрат. Секоја од собите е модерно уредена, со сопствена комплетно опремена мини кујна, телевизор со рамен екран, клима уред, тераса и купатило. Вила Митос на своите гости исто така им нуди и бесплатен безжичен интернет. Објектот се наоѓа во мирниот дел, на околу стотина метри оддалеченост од познатото и живо шеталиште во идиличното место Калитеа, на првиот крак од полуостровот Халкидики - Касандра. Шармантната и секогаш жива Калитеа исто така е позната по своите прекрасни плажи со бел песок и кристално бистра вода со тиркизна боја, кои се оддалечени на околу петстотина метри од вилата. (Користењето на клима уредот се наплаќа на лице место)
Вид на соби:
- студио двокреветно, трокреветно и четворокреветно: 2, 3 или 4 кревети во иста просторија со кујна
- апартман со 1 спална: две простории со по 2-3 кревети (кујната е во склоп на едната просторија)
- апартман со 2 спални: три простории со по 2 кревети (кујната е во склоп на едната просторија)


Пакет цени
 цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз
претпродажбата важи за целосна уплата до 13.05.2019

Термин 

    26.05     

    02.06     

    09.06     

    16.06     

    23.06     

    30.06     

    07.07     

    14.07     

    21.07     

Студио (мин. 2 лица) 

69 €

89 €

109 €

129 €

139 €

154 €

159 €

179 €

184 €

Студио (4 лица) 

47 €

59 €

74 €

82 €

89 €

97 €

99 €

112 €

114 €

Апартман 1 спална (мин. 4 лица) 

49 €

67 €

82 €

89 €

97 €

107 €

109 €

124 €

129 €

Апартман 2 спални (мин. 4 лица)

54 €

74 €

92 €

102 €

112 €

122 €

127 €

144 €

149 €

Термин

    28.07    

    04.08    

    11.08    

    18.08    

    25.08    

    01.09    

    08.09    

    15.09    

Студио (мин. 2 лица)

184 €

184 €

174 €

159 €

129 €

99 €

89 €

69 €

Студио (4 лица)

114 €

114 €

109 €

102 €

84 €

64 €

59 €

47 €

Апартман 1 спална (мин. 4 лица)

129 €

129 €

122 €

112 €

92 €

72 €

67 €

49 €

Апартман 2 спални (мин. 4 лица)

149 €

149 €

139 €

127 €

104 €

82 €

74 €

54 €

Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во апартман)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето лице во двокреветна соба и петто/шесто лице во апартман (1спална) /апартман (2 спални): 50% попуст (мин. 35 €)
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 € 
- возрасни: 35 € 

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 € 
- возрасни: 35 € 

Автобуски превоз - време и место на поаѓање: 
05:30 Кочани - автобуска станица 
06:00 Скопје - пред агенцијата 
06:00 Штип - пред новата пошта 
06:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија 
07:00 Струмица - пред агенцијата 
07:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75 
07:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија 
08:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот 

 

 

Наем на студио
цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термини

     26.05   

    02.06    

    09.06    

    16.06    

    23.06    

   30.06    

    07.07    

    14.07    

    21.07    

1/2 Студио

108 €

138 €

178 €

208 €

238 €

268 €

278 €

308 €

318 €

1/3 Студио

118 €

148 €

198 €

228 €

258 €

288  €

298 €

328 €

338 €

1/4 Студио

128 €

158 €

218 €

248 €

278 €

308  €

318 €

348 €

358 €

Апартман 1 спална

138 €

188 €

248 €

278 €

308 €

348 €

358  €

398 €

 

418 €

Апартман 2 спални

158 €

218 €

288 €

328 €

368 €

408 €

428 €

478 €

498 €

Термини

    28.07    

    04.08    

    11.08    

    18.08    

    25.08    

    01.09    

    08.09    

    15.09    

1/2 Студио

318 €

318 €

298 €

268 €

218 €

158 €

138 €

108 €

1/3 Студио

338 €

338 €

318 €

288 €

238 €

168 €

148 €

118 €

1/4 Студио

358 €

358 €

338 €

308 €

258 €

178 €

158 €

128 €

Апартман 1 спална

418 €

418 €

388 €

348 €

288 €

208 €

188 €

138 €

Апартман 2 спални

498 €

498 €

458 €

408 €

338 €

248 €

218 €

158 €

Во цената е вклучено:

- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:
- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)