• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA WHITE SANDS (15)

(24)

ВИЛА ВАЈТ СЕНДИ БИЧ е на прва линија на плажа. Вилата располага со сопствени лежалки на плажа. Секое студио има 2 лежалки со чадор на користење. Студијата се на први кат со балкон со страничен и директен поглед на море, комплет опремена кујна, бања, фрижидер, ТВ, клима (се доплаќа 5евра на ден) иWI-FI. Четвртата особа може да биде дете до 12 години.


Табела бр.1   ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ за 7 или 9 ноќи на СТУДИО / АПАРТМАН 

Термин

ноќи

1/3+1 СТД

25.05*

7

159 €

01.06

7

260 €

08.06

7

290 €

15.06

7

390 €

22.06

7

430 €

29.06

9

550 €

08.07

9

600 €

17.07

9

650 €

26.07

9

650 €

04.08

9

650 €

13.08

9

650 €

22.08

9

600 €

31.08

7

390 €

07.09

7

330 €

14.09

7

280 €

21.09*

8

159 €

 

Програм 2 (24)

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќевања

1/3 студио за 3 лица

1/3+1  (студио за 3+1дете)

Промо цени кои не подложат на попуст

22.05-29.05.2018

7

69

79

ПРОМО

29.05-05.06.2018

7

109

119

ПРОМО

05.06-12.06.2018

7

139

149

 

12.06-19.06.2018

7

199

219

 

19.06-26.06.2018

7

259

279

 

26.06-03.07.2018

7

319

339

 

03.07-10.07.2018

7

389

409

 

10.07-17.07.2018

7

449

459

 

17.07-24.07.2018

7

489

499

 

24.07-31.07.2018

7

489

499

 

31.07-07.08.2018

7

489

499

 

07.08-14.08.2018

7

489

499

 

14.08-21.08.2018

7

489

499

 

21.08-28.08.2018

7

429

449

 

28.08-04.09.2018

7

349

369

 

04.09-11.09.2018

7

269

289

 

11.09-18.09.2018

7

229

239

 

18.09-25.09.2018

7

179

189

ПРОМО

25.09-02.10.2018

7

89

99

ПРОМО

 

* Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
* Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.
* Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање.  Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

НАПОМЕНИ:

* ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ (7 или 9 ноќи) НА СТУДИО / АПАРТМАН, согласно бројот на кревети.
 * Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Во одредени капацитети над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6години во кревет со родител.
* Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
* Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.
* Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање.  Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
* Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цена.
* Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд). 
 * За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.
* Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе (на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира)
* Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во редовниот ценовник. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 * Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09 часот.
* Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
* Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
* По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Сопствениците на вилите го задржуваат правото, во случај на причинета материјална штета за време на престојот, да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот. 
* Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте на плажа или надвор од собата
* Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.


Доплата за превоз
:

-  Превоз за возрасен 50 евра / Еден правец 35 евра

-  деца до 12години 40 евра / Еден правец 25 евра

-  Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно