• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ELENA (24)

 

Вила Елена се наоѓа на 20м од плажа, во строгиот центар веднаш на десната страна на споменикот на Полихроно.

Вилата располага со две двокреветни соби, една трокреветна и една четворокреветна соба.

Сите соби имаат кујна со прибор за готвење и јадење, клима, тв, сопствен тоалет, wi-fi, исто собите се со помала квадратура, и сите имаат балкони. Три од нив се наоѓаат на приземје и една двокреветна соба е на прв спрат.

 

На Промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

-15% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 19.12.2018 

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2019 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019 

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019


ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

 

Период

Ноќ.

1/2 студио

1/3 студио

1/4 студио

Промо цени на кој не следува попуст

19.05-26.05.19

7

69

79

99

Промо цени

26.05-02.06.19

7

89

99

109

Промо цени

02.06-09.06.19

7

129

149

159

 

09.06-16.06.19

7

219

239

249

 

16.06-23.06.19

7

269

289

319

 

23.06-30.06.19

7

289

319

349

 

30.06-07.07.19

7

309

349

379

 

07.07-14.07.19

7

349

359

389

 

14.07-21.07.19

7

369

379

409

 

21.07-28.07.19

7

369

379

409

 

28.07-04.08.19

7

369

379

409

 

04.08-11.08.19

7

369

379

409

 

11.08-18.08.19

7

369

379

409

 

18.08-25.08.19

7

289

319

339

 

25.08-01.09.19

7

229

259

289

 

01.09-08.09.19

7

179

199

229

 

08.09-15.09.19

7

129

149

169

 

15.09-22.09.19

7

89

99

109

Промо цени

22.09-29.09.19

7

69

79

89

Промо цени


Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) - 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) - 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Халкидики:

Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола - 30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола -35€ по лице

Кичево (пред т.а.Меридијан) -Трансфер до Битола -35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -30€ по лице

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 % и не се комбинира со попустот за рана резервација
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “Меридијан“.


ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo

04:00 h Скопје (Дрводекор)

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)


Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (пред т.а.Меридијан) - Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола


Поаѓање од Грција:

15:15 h локално време,(14:15 h мак.време) Неа Потидеа
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Калитеа
14:45 h локално време, ( 13:45 h мак.време) Полихроно
14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Ханиоти
14:15 h локално време, ( 13:15 h мак.време) Пефкохори