• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA MAGDA 1 (24)

 

VILA MAGDA е лоцирана во Пефкохори под главниот пат на 90-тина метри до прекрасната плажа со златна песок и неверојатно сина вода Вилата располага со двокреветни, трокреветни и четирикреветни студиаа кои се распоредени на приземје, прв и втор спрат. Сите студиа се опремени со телевизор, клима, кујна и wc и балкон.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата од службата за резервации, и тоа најдоцна до15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.

Сите резервации направени по предвидените датуми за рано букирање ке бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

На Промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

 

-25% FIRTS MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 19.12.2019 

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2019 


ЦЕНА ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

 

Период

Ноќ.

1/2 (студио за 2 лица)

1/3 (студио за 3 лица)

1/4 (студио за 4 лица)

Промо цена на која не следува попуст

19.05-26.05.19

7

59

69

99

Промо

26.05-02.06.19

7

79

89

99

Промо

02.06-09.06.19

7

139

159

169

 

09.06-16.06.19

7

209

219

229

 

16.06-23.06.19

7

269

279

289

 

23.06-30.06.19

7

299

309

319

 

30.06-07.07.19

7

319

329

339

 

07.07-14.07.19

7

339

349

359

 

14.07-21.07.19

7

359

369

379

 

21.07-28.07.19

7

359

369

379

 

28.07-04.08.19

7

359

369

379

 

04.08-11.08.19

7

359

369

379

 

11.08-18.08.19

7

339

349

359

 

18.08-25.08.19

7

269

279

289

 

25.08-01.09.19

7

239

249

259

 

01.09-08.09.19

7

169

179

189

 

08.09-15.09.19

7

119

129

139

 

15.09-22.09.19

7

79

89

99

Промо

22.09-29.09.19

7

49

59

69

Промо


Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Пефкохори чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) - 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) - 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Халкидики:

Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола - 30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола -35€ по лице

Кичево (т.а.Меридијан) -Трансфер до Битола -35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -30€ по лице


- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 % и не се комбинира со попустот за рана резервација
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “Меридијан“.


ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo

04:00 h Скопје (Дрводекор)

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)


Време на поаѓање превоз од Кичево за Халкидики:

04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола


Поаѓање од Грција:
15:15 h локално време,(14:15 h мак.време) Неа Потидеа
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Калитеа
14:45 h локално време, ( 13:45 h мак.време) Полихроно
14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Ханиоти
14:15 h локално време, ( 13:15 h мак.време) Пефкохори


-Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
-Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.