• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

HOUSE LITHEA (24)

(16)

Локација                                                

House Lithea се наоѓа во Неа Потидеа, првото населено туристичко место на Халкидики, првиот крак Касандра на околу 65 км оддалечено од Солун. Мало селце, познато по туризам и риболов, погодно за оние кои сакаат мир и тишина и идеално за фамилијарен одмор. Местото изобилува со различни таверни и ресторани во кои се подготвува традиционална грчка кујна.

GPS Координати: 40.1887778, 23.3391111

 

Плажа
Сопствена плажа (широка и долга) пред самата вила со песок и камчиња. 

Опис на објектот
Вилата е составена од два објекти А и Б.

Располага со трикреветни студија и четворокреветни апартмани. 

За секое студио/апартман следуваат 2 лежалки и еден чадор на плажа - гратис. 

1/3 студио:
Во една просторија кујна и три стандардни кревети.

1/4 апартман: Во една соба кујна и два стандардни кревети и одделена спална со два кревети. 

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  

 


ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

период

ноќевања

1/3 студио

1/4 апартман

коментар

  18.05-25.05.2019 

7

70 € 

*100 € 

промо

  25.05-01.06.2019

7

*  90 € 

*110 € 

промо

  01.06-08.06.2019

7

* 130 € 

*140 €  

промо

  08.06-15.06.2019

7

* 150 € 

 *170 €

промо

  15.06-22.06.2019

7

* 170 € 

 *220 €  

промо

  22.06-29.06.2019

7

   200 €

   260 €

 

  29.06-06.07.2019

7

   280 €

   320 €

 

  06.07-13.07.2019

7

   290 €

   360 €

 

  13.07-20.07.2019

7

   320 €

   380 €

 

  20.07-27.07.2019

7

   340 €

   440 €

 

  27.07-03.08.2019

7

   360 €

   440 €

 

  03.08-10.08.2019

7

   360 €

   440 €

 

  10.08-17.08.2019

7

   360 €

   440 €

 

  17.08-24.08.2019

7

   340 €

   420 €

 

  24.08-31.08.2019

7

   320 €

   380 €

 

  31.08-07.09.2019

7

   300 €

   350 €

 

  07.09-14.09.2019

7

*190 € 

 *260 €

промо

  14.09-21.09.2019

7

*140 €  

 *190 €

промо

  21.09-28.09.2019

7

*100 € 

 *140 €

промо

На промо цените или цени за рана резервација НЕ следува попуст

 

                           Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената Е вклучено:

7 ноќевања во студио или апартман,(по избор)
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет 

                    Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз

Патничко осигурување
Такса 0,50 центи на ден за соба 

Ценовник бр. 2 (16,47)

Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз. 
За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;
Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
Во апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно, и плаќаат само за превоз.

 

 

 

ОРГАНИЗИРАМЕ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ   со доплата :

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€ по лице
04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€ по лице
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ по лице
05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 35€ по лице
05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€ по лице
05:40 h Удово (бензинска Удово) 35€ по лице
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов) 35€ по лице

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Кичево за Халкидики:

04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 30€ по лице
03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€
 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 35€ по лице
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 35€ по лице
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 35€ по лице
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 30€ по лице


попусти и доплати за деца  

Деца од 2 до 11,99 години: попуст од редовната цена 15€ од Битола и 10€ од Скопје
Деца до 1,99 години - Бесплатно
Возрасно лица над 63 год – попуст од 10€ 

 

Време на поаѓање од Неа Потидеа:

14:30 h (локално време ) 
(можни се доцнења во сезона заради густината на сообраќајот)

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж


ВАЖНИ НАПОМЕНИ:
- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот .

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,


Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на Т.А. Меридијан и СКТМ

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме. 

 

По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.