• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA GERAKINA (57)

 

Вила Геракина се наоѓа на 150 метри од прекрасната песочна плажа во Неа Врасна. Вилата располага со двокреветни, трокреветни, четворокреветни  студија. Сите соби имаат комплетно опремени кујни и купатила. Користењето на климата е вклучено во цената.

  

 

ПЕРИОД

БРОЈ НА НОЌЕВАЊА

1/2

студио

1/3

студио

1/4

студио

24.05-31.05

7

69€*промо

79€*промо 

89€*промо

31.05-07.06

7

79€*промо

89€*промо

99€*промо 

07.06-14.06

7

109€*

119€*

129€*

14.06-21.06

7

129€*

139€*

149€*

21.06-01.07

10

320€

340€

360€

01.07-11.07

10

330€

390€

420€

11.07-21.07

10

360€

430€

450€

21.07-31.07

10

360€

430€

450€

31.07-10.08

10

360€

430€

450€

10.08-20.08

10

360€

430€

450€

20.08-30.08

10

320€

390€

420€

30.08-06.09

7

129€*

139€*

149€*

06.09-13.09

7

109€*

119€*

129€*

13.09-20.09

7

79€*промо

89€*промо

99€*промо

НАПОМЕНА

–  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице плаќаат само 35 евра
–  Цените за 10 ноќи/ 11 дена (без*), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
–  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само 35 евра
 –  Цените кои се на промоција се со пресметан попуст и не се одбива за сопствен превоз
 –  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.
–  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
–  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
–  Превоз од: / Скопје / / Велес / Удово / Гевгелија;
–  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од вилата.
–  Т.А. Меридијан не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во  објектот.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 –  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (со*), при патување со сопствен превоз се намалува
-10€ од цената по лице;
–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
–  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год.
– бесплатно (без седиште);
–  Доплата за патничко осигурување
–  Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute или Happy Day понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената
Туристичка такса 0,5 евра по студио  од ден се наплаќа  во агенцијата .