• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA CENTAR (19)

 

Вила Центар се наоѓа во центарот на Калитеа, на самото шеталиште. Добрата локација на објектот овозможува брза достапност на гостите до плажа ( 200 метри) и до голем број супермаркети, продавници и ресторани. Препорачлива е за сместување гости кои уживаат во ноќните забави и живите прошетки во местото. Студијата се комплетно опремени со мини кујна, телевизор, клима уред, тераса кон Исток и купатило. Вилата поседува и бесплатен безжичен интернет, додека користењето на клима уредот се плаќа на лице место. Калитеа важи за место со прекрасна природна идила со зеленило и плажи со бел песок и кристално бистра вода. 

Вид на студија:

- студио двокреветно: 2 одделни кревети во иста просторија со кујна

 

                                                                     Пакет цени                                                           
цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз                                                                   

Термини       

   19.05    

   26.05    

   02.06    

   09.06    

   16.06    

   23.06    

   30.06    

   07.07    

   14.07    

   21.07    

Студио (мин.2 лица)      

59 €

69 €

89 €

109 €

124 €

144 €

159 €

164 €

184 €

189 €

Термини 

   28.07   

   04.08   

   11.08   

   18.08   

   25.08   

   01.09   

   08.09   

   15.09   

   22.09   

Студио (мин.2 лица)     

189 €

189 €

179 €

164 €

134 €

104 €

94 €

74 €

59 €

 

Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден во агенција

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето лице во двокреветна соба : 50% попуст (мин. 35 €) 
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 € 
- возрасни: 35 € 

                                                            Наем на студио                                                       
цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз                                                                   

 

Термини

   19.05   

   26.05   

   02.06   

   09.06   

   16.06   

   23.06   

   30.06   

   07.07   

   14.07   

   21.07   

1/2 Студио      

88 €

108 €

138 €

178 €

208 €

248 €

278 €

288 €

318 €

328 €

Термини

   28.07   

   04.08   

   11.08   

   18.08   

   25.08   

   01.09   

   08.09   

   15.09   

    22.09   

1/2 Студио      

328 €

328 €

308 €

278 €

228 €

168 €

148 €

118 €

88 €

 

Во цената е вклучено:

- наем на студио за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:
- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)