• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA IONIAN VIEW (15)

 

ВИЛА ЈОНИАН ВЈУ се наоѓа на 50 метри од плажа и има прекрасен поглед на целиот залив во Врахос. Вилата има сопствен паркинг, расоплага со модерно опремени четворокреветни пространи апартмани и трокреветни студија. Сите апартмани и студија имат свој балкон со поглед на море, комплетно опремена кујна, бања, фрижидер, ТВ, купатило и клима (се доплаќа 5евра на ден). Опис: апартманите се лоцирани на 2 кат, имаат две простории, спална со 1 брачен кревет и кујна со 2 единечни кревети. Студијата се наоѓаат на први или на втори кат, една просторија со 1 брачен кревет, 1 единечен кревет и 1помошен кревет (за деца до 12 години).


                Табела бр.2   ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ за 7 или 9 ноќи на СТУДИО / АПАРТМАН

Термин ноќи 1/4 АПП 1/5 дупл
25.05.2019 7 159 € 159 €
01.06.2019 7 240 € 250 €
08.06.2019 7 290 € 310 €
15.06.2019 7 380 € 400 €
22.06.2019 7 420 € 440 €
29.06.2019 9 520 € 550 €
08.07.2019 9 580 € 600 €
17.07.2019 9 650 € 670 €
26.07.2019 9 650 € 670 €
04.08.2019 9 650 € 670 €
13.08.2019 9 650 € 670 €
22.08.2019 9 560 € 580 €
31.08.2019 7 400 € 420 €
07.09.2019 7 320 € 330 €
14.09.2019 7 240 € 250 €
21.09.2019 7 159 € 159 €
* Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
* Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.
* Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање.  Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

НАПОМЕНИ:

* ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ (7 или 9 ноќи) НА СТУДИО / АПАРТМАН, согласно бројот на кревети.
 * Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Во одредени капацитети над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6години во кревет со родител.
* Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
* Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.
* Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање.  Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
* Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цена.
* Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд). 
 * За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.
* Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе (на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира)
* Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во редовниот ценовник. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 * Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09 часот.
* Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
* Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
* По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Сопствениците на вилите го задржуваат правото, во случај на причинета материјална штета за време на престојот, да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот. 
* Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте на плажа или надвор од собата
* Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.


Доплата за превоз
:

-  Превоз за возрасен 50 евра / Еден правец 35 евра

-  деца до 12години 40 евра / Еден правец 25 евра

-  Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно