• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA KASANDRA 1 I 2 (59)

 

Апартманите Касандра 1 и 2 се наоѓааат во  центар на Ханиоти на 80м од централната плажата.Апартманот Касандра 1 се наоѓа на прв кат, а Касандра 2 на втор кат. Составени се од   една спална соба  со брачен кревет а во другата соба има два кревети на расклопување .Кујната е комплет опремена и е во состав на едната спална соба,ТВ ,клима вклучена во цената,интернет,тоалет ,тераса.Идеално место за сместување на 4 лица.

 

термини

Бр.на ноќевања

1/2+1/2

Цената е во евра

1/2+1/2

Цената е во евра

19.05-26.05

7*

69

69

26.05-02.06

7*

89

89

02.06-09.06

7*

119

119

09.06-16.06

7

219

219

16.06-23.06

7

279

279

23.06-30.06

7

309

309

30.06-07.07

7

329

329

07.07-14.07

7

369

369

14.07-21.07

7

419

419

21.07-28.07

7

419

419

28.07-04.08

7

419

419

04.08-11.08

7

419

419

11.08-18.08

7

419

419

18.08-25.08

7

359

359

25.08-01.09

7

319

319

01.09-08.09

7

219

219

08.09-15.09

7*

119

119

15.09-22.09

7*

89

89

22.09-29.09

7*

69

69

 

Термините означени со * се однесуваат на цена по лице со вклучен превоз (само за првите две лица,а останатите плаќаат само превоз доколку користат)

Термините без * се однесуваат на цени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена

За првите 3 термини и за последните 3 попустот не важи, само за сопствен превоз се намалува 10 евра по лице

Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

Во апартманот дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5 години во кревет со двајца возрасни;

Поради генерално чистење на апартманот после секоја смена, истите се напуштаат во 09:00, а се добиваат околу 13:00 часот (локално време);

Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;