• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA KOSTAS (14)

 

Вила “Kostas”, се наоѓа во центар на Калитеа на самиот булевар над плажата и на околу 120m до плажа. Располага со 1/4 студија (брачен+два единечни кревети и четири единечни), комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, голем фрижидер..), комплетно реновирани нови купатила, просторни балкони (масичка со столчиња)  со поглед напред на булеварот и кон море., LCD телевизор, гардеробер, клима и  интернет - БЕСПЛАТНИ. Студијата се наоѓаат на I и II кат.

 

15% попуст за уплата до 01.02.2019  |  10% попуст за уплата до 01.03.2019  |  5% попуст за уплата до 01.04.2019

 

НАПОМЕНА

 -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;

-  Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;

-  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

-  Во 1/4 студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;

-  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни- БЕСПЛАТНО;

-  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

-  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;-  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија;

-  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 50m од вилата на булеварот.

-  Клима и Wi-Fi интернет, БЕСПЛАТНО!!

 ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

-  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;

-  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

-  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

-  Доплата за патничко осигурување - 150мкд / 300мкд за лица над 65 год.