• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

СИВИРИ HOTEL JENNY 3* (1)

(81)

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Сивири
Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, детски базен, бар покрај базен (pool bar), snack бар, бежичен интернет (wi-fi), лежалки и чадори покрај базен, паркинг...
Сместување: собите се опремени со тоалет, мини бар, фрижидер, интернет, балкон со поглед на градина или море.
Опис: Хотелот се наоѓа на околу 250м. одалеченост од плажа, околу 100м. од центарот на Сивири. Во близина на хотелот се наоѓа автобуска станица.
Плажа: песочна
Услуга: полупансион (појадок и вечера).


 

* Во основните цени не се пресметани попусти. Цената со попуст за рани резервации е дадена во редот под основната цена (со црвена боја)
* За резервација потребна е уплата од мин. 30% од вкупната цена, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 15 дена пред почетокот на аранжманските услуги 
 *** (Освен за резервации во РАН БУКИНГ, кога условите се дефинирани поинаку, според забелешката подолу) ***

Попустите за ран букинг (“Early Booking”) имаат валидност за резервации направени до и заклучно со датумот означен во табуларните ценовници. Истите не може да бидат комбинирани со други попусти и промоции. ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ПО ПРИЛОЖЕНИТЕ УСЛОВИ ЗА РАН БУКИНГ ПОТРЕБНА Е НЕРЕФУНДАБИЛНА УПЛАТА ОД 50% ОД ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ, А ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА СЕ ВРШИ НАЈДОЦНА 2 НЕДЕЛИ (15 ДЕНА) ПРЕД ДАТУМОТ НА ВЛЕЗ ВО ХОТЕЛ. 

Сите резервации направени по предвидените датуми за рано букирање ке бидат наплатени по редовни, или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање. Промени во резервации направени во предрезервацискиот период не се дозволени. Во случај на промена на веќе потврдена резервација (имиња, број на патници, хотел, термин, итн) цената на програмата ќе биде калкулирана редовно, без попустот за рано букирање, односно според цените актуелни во периодот кога се врши промената, освен во ситуации кога организаторот писмено ќе дозволи поинаку.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
* Сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга во термин со 7 ноќевања, според табелите во ценовникот. 
* Трошоци за организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
* Превоз до избраниот хотел во Грција (на барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите)
* Задолжително патничко осигурување.
* Услуги како бесплатно користење лежалки и чадори на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во подеталните описи на хотелот
 * Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци....

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:
 * Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62,0 ден. за 1 ЕВРО. 

ПОВРАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ: 35 EUR (возрасни); 25 EUR (деца 02-12г.) 

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:
- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
- Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање

- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3*хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

 

Ценовник (4)

Период

ПП

По лице во 1/2+2

18.05-25.05.19

7

169

25.05-01.06.19

7

199

01.06-08.06.19

7

229

08.06-15.06.19

7

259

15.06-22.06.19

7

279

22.06-29.06.19

7

299

29.06-06.07.19

7

329

06.07-13.07.19

7

349

13.07-20.07.19

7

379

20.07-27.07.19

7

379

27.07-03.08.19

7

379

03.08-10.08.19

7

379

10.08-17.08.19

7

379

17.08-24.08.19

7

349

24.08-31.08.19

7

299

31.08-07.09.19

7

269

07.09-14.09.19

7

229

14.09-21.09.18

7

199

 *ПП  -Полупансион :

Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса
Вечера 19:00-21:00ч. на база на шведска маса

Напомена:

Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион  за број на ноќевања дадени во табелата
Прво и второ дете од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
Трето дете од 0-2,99 г. без сопствено легло – БЕСПЛАТНО
Прво и второ дете од 12-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената во табелата
Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата
Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
 Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање на собите е до 10 часот по локално време
 За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:возрасни: 35 €деца од 2 до 12 години: 25 €деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.