• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA TODOR (73)

 

20% попуст за резервации и целосна уплата до 17.02.2019

15% попуст за резервации и целосна уплата до 31.03.2019

10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.05.2019

 

 

“Дуплекс Тодор  во Полихрон се наоѓа на две минути пешачење  до плажа, во централниот дел на Полихрон, на 50 метри над познатиот ресторан “Доктор”. Се состои

од две спални, од кои секој има пристап до терасата, француски кревет и шкаф за гардероб. Во дуплексот има мал тоалет (Туш / WC) и голема добро опремена кујна, која исто така има пристап до терасата. Во кујната има софа (кревет) погоден за една возрасна или две деца до 12 години.

“Дуплекс Тодор” е погодна за семејства со деца. Дуплексот е на првиот спрат.

 

Вид на сместување:

D4 + 1 – дуплекс  со две спални (собите се француски кревети) + во кујната софа (кревет)

 

ВАЖНA НАПОМЕНА :  За хигиената на апартманите, секој гостин се  грижи за својот апартман.

Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

 

Накратко за Полихроно

Полихроно (Πολύχρονο), се наоѓа помеѓу селата Крипиги и Ханиоти, на источниот брег на полуостровот Касандра. Одалечено, 95 километри од Солун, 60 километри од главниот град Халкидики, Полигирос. Од Ханиоти на 5 км и 10 км од Пефкохори. Мирно место со над 1.000 постојани жители, совршено за семеен одмори. Убавата  работа за Полихрон е тоа што, бројот на туристи од година во година се зголемува.

 

Check in: 14:00h.

Check out: 10:00h

 

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена  пред реализацијата на аранжманот. За два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин

 

 Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст.

 

Период Ноќевања 1/2 duplex 1/3 duplex 1/4+1 duplex Коментар
19.05-26.05.2019 7 81 91 101 промо
26.05-02.06.2019 7 101 111 131 промо
02.06-09.06.2019 7 171 181 201  
09.06-16.06.2019 7 231 251 291  
16.06-23.06.2019 7 x 331 361  
23.06-30.06.2019 7 x 341 371  
30.06-07.07.2019 7 x 351 381  
07.07-14.07.2019 7 x 351 391  
14.07-21.07.2019 7 x 401 451  
21.07-28.07.2019 7 x 401 451  
28.07-04.08.2019 7 x 401 451  
04.08-11.08.2019 7 x 401 451  
11.08-18.08.2019 7 x 401 451  
18.08-25.08.2019 7 x 331 371  
25.08-01.09.2019 7 x 291 311  
01.09-08.09.2019 7 x 221 251  
08.09-15.09.2019 7 131 151 181  
15.09-22.09.2019 7 101 111 131 промо
22.09-29.09.2019 7 81 91 101 промо

Плаќањето е во денарска противвредност   1 Евро = 62 денари.


Во цената е вклучено: Ноќевање, клима уред и wi-fi.

Во цената не е вклучено: Превоз, патничко осигурување.

 Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден  (се плаќа во агенција)


Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола ( Пред спортска Сала) – 30€ по лице

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола – 30€ по лице15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 35€ по лице

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 35€ по лице15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 30€ по лице


Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја недела):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес– 40€ по лице

04:00 h Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) –35€ по лице

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово –40€ по лице

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

06:00 h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

Деца од 2 до 11,99 години:         

Попуст 15 Евра од редовната цена (за поаѓање од Битола)

Попуст 10 Евра од редовната цена (за поаѓање од Скопје)

Деца до 1,99 години бесплатноВозрасно лице над 63год – 10еур попуст 


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

Попустите не може да се комбинираат,

Во АПП е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),

Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.

По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.

Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на Т.А.Меридијан.

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ :

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата .

Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле

Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма.

Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.

Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.
Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.

Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.