• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA HRISTO (66)

 

Вила Христо е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на кафе бар Пастази, и на околу 40 м. од плажата. Располага со   1/6  дуплекс ,со две спални и простран дневен престој , модерно дизајниран, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси wi-fi -(вклучена во цената)

 

Цени за термини по типови простории и услуги

Термини

1/6 ДУПЛЕКС

Бр. ноќевања

18/05/2019 - 25/05/2019

 Промо 60.00€ 

7*

25/05/2019 - 01/06/2019

 Промо 70.00€ 

7*

01/06/2019 - 08/06/2019

149.00€ 

7*

08/06/2019 - 15/06/2019

179.00€ 

7*

15/06/2019 - 22/06/2019

199.00€ 

7*

22/06/2019 - 29/06/2019

219.00€ 

7*

29/06/2019 - 06/07/2019

450.00€ 

7

06/07/2019 - 13/07/2019

480.00€ 

7

13/07/2019 - 20/07/2019

540.00€ 

7

20/07/2019 - 27/07/2019

540.00€ 

7

27/07/2019 - 03/08/2019

540.00€ 

7

03/08/2019 - 10/08/2019

540.00€ 

7

10/08/2019 - 17/08/2019

540.00€ 

7

17/08/2019 - 24/08/2019

480.00€ 

7

24/08/2019 - 31/08/2019

209.00€ 

7*

31/08/2019 - 07/09/2019

199.00€ 

7*

07/09/2019 - 14/09/2019

179.00€ 

7*

14/09/2019 - 21/09/2019

159.00€ 

7*

Услови под кои важи аранжманот Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари. Истите се за наем на цело студио или апартман, за број на ноќевања кој е запишан во табелата.

–        Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет 

–        Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

–        За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

–        Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

–        Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

–        Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

–        Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

•   За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)
•   За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра) 
•   Деца до 2 години бесплатно, без седиште

•   За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
•   Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
•   Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.  Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
•   т.а. "Меридијан“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
•   Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената. •   Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Меридијан“ и на самата агенција.