• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ARGIRI (24)

 

Категорија: Апартманско сместување, Област: Остров Тасос , Град: Скала Потамиа
Тип: Фамилијарен одмор, Економичен одмор, Одмор за млади. Од море: на 5 минути од плажа

Тип на студиа: Двокреветни, Трокреветни и Четирикреветни.

Во собите: соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата),
Услуга: Наем на соба (Room Only)

Влегување во собите: 14 часот по локално време;
Напуштање на собите: 11 часот по локално време;

Забелешка: Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител.

Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019


 

ДатумиНоќевања1/2 Studio1/2+1 Studio1/4 Studio
Од: 17-05-2019 
До: 24-05-2019
7 70€ 75€ 95€
Од: 24-05-2019 
До: 31-05-2019
7 80€ 85€ 110€
Од: 31-05-2019 
До: 07-06-2019
7 145€ 150€ 180€
Од: 07-06-2019 
До: 14-06-2019
7 180€ 185€ 215€
Од: 14-06-2019 
До: 21-06-2019
7 235€ 240€ 275€
Од: 21-06-2019 
До: 28-06-2019
7 285€ 290€ 335€
Од: 28-06-2019 
До: 05-07-2019
7 325€ 330€ 375€
Од: 05-07-2019 
До: 12-07-2019
7 360€ 369€ 415€
Од: 12-07-2019 
До: 19-07-2019
7 395€ 400€ 450€
Од: 19-07-2019 
До: 26-07-2019
7 415€ 420€ 470€
Од: 26-07-2019 
До: 02-08-2019
7 415€ 420€ 470€
Од: 02-08-2019 
До: 09-08-2019
7 415€ 420€ 470€
Од: 09-08-2019 
До: 16-08-2019
7 415€ 420€ 470€
Од: 16-08-2019 
До: 23-08-2019
7 395€ 400€ 445€
Од: 23-08-2019 
До: 30-08-2019
7 350€ 355€ 395€
Од: 30-08-2019 
До: 06-09-2019
7 280€ 285€ 315€
Од: 06-09-2019 
До: 13-09-2019
7 235€ 240€ 270€
Од: 13-09-2019 
До: 20-09-2019
7 160€ 165€ 190€
Од: 20-09-2019 
До: 27-09-2019
7 90€ 95€ 110€

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)


Цената вклучува:
* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
* Користење на Wi-Fi
* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро


Цената не вклучува:
*Превоз
*Патничко осигурување
* Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место


Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :

• Скопје 55€• Велес 55 €• Неготино 55€• Удово 55€

• Граничен премин 55€• Штип 60€

• Радовиш 60€• Струмица 60€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно


Цена за траект сопствен превоз
20 евра кола во правец (или 16 евра ако е до 4м и 20цм)
4 евра по лице
2 евра за дете


GPS:40.714639, 24.754985