• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA THEKLI (24)

 

Парга се наоѓа на Јонското море, во областа Епир, на околу 60 км на југ од градот Јанина. Плажите во Парга имаат кристално чиста вода и зелена околина. Градската плажа е песочна, чиста а во нејзина близина се наоѓа островче одлично за опуштање до кое може да допливате. Плажата Valtos Beach се наоѓа на 2 км од центарот на Парга. Долга песочна плажа која е најпопуларна меѓу туристите бидејќи има прекрасни таверни и барови. Погледот од Валтос е навистина единствен: високо на левата страна е импозантниот дворец, а десно погледот е кон морето и блиските острови Паксос и Антипаксос кои може да ги посетите со бродче. Парга е навистина специфично, но сепак прекрасно место за незаборавен одмор.

Вила Текли, се наоѓа во Парга, во склопот на Хотелот Алкион, на 700метри одалеченост од плажа. Вилата располага со 2 спални на приземје, и спална на поткровје, дневна соба со кујна, тоалет со туш кадичка, една клима на приземјето, една клима на поткровјето (се доплаќа на лице место 10еур на ден) сеф на рецепцијата на хотелот (бесплатно) wi-fi – бесплатно.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61.8МКД


-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.03.2019

На ПРОМО цените не следува попуст, и попуст за два последователни термина, првите два и последните два термина се Промо цени.

 

 

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА ВИЛА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини Ноќевања 3/4+3 Вила за 4 до 7 лица Промо цени на кој не следува попуст
22.05-29.05.2018 7 171 Промо цена
29.05-05.06.2018 7 221 Промо цена
05.06-12.06.2018 7 319
12.06-19.06.2018 7 405
19.06-26.06.2018 7 442
26.06-03.07.2018 7 516
03.07-10.07.2018 7 541
10.07-17.07.2018 7 615
17.07-24.07.2018 7 615
24.07-31.07.2018 7 615
31.07-07.08.2018 7 615
07.08-14.08.2018 7 615
14.08-21.08.2018 7 615
21.08-28.08.2018 7 504
28.08-04.09.2018 7 443
04.09-11.09.2018 7 344
11.09-18.09.2018 7 270
18.09-25.09.2018 7 171 Промо цена
25.09-02.10.2018 7 134 Промо цена

 

Доплата за туристичка такса на лице место 0,5еур по соба ден.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Парга чини:


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Парга
Скопје(Дрводекор) – 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес –50€ по лице
Велес(бензинска пумпа, мотел Македонија)–45€ по лице


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Парга:
Битолa((Главна автобуска станица)– 40€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Лукоил ) –Трансфер до Битола –45€ по лице
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола –45€ по лице
Кичево (пред т.а.Меридијан) –Трансфер до Битола –45€по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) –Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лицe

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање кон Грција:

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Главна автобуска станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим)–Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (пред т.а.Меридијан)

 

Време на заминување од Грција:

Бус Лефкада (времињата се по МК време)
Агиос Никитас 12.30 ч / Нидри 13.00 ч
Никиана 13.30 ч / Канали 14.15 ч

Бус Парга-Врахос
Врахос 13.00 часот /Амудиа 13.15 часот / Парга 13.45 часот

GPS: 39°17’11.4″N 20°24’04.1″E