• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

S – STUDIO (73)

 

S-STUDIO  се наоѓа на 20м.  од пешачката зона со многубројни продавници, кафичи, на само 2мин. до прекрасната песочната плажа и на  800 м.од познатиот  бич бар Молос . Студиото е  трокреветно (ново 2019 ) опремени со основни елементи и прибор за готвење и ручавање, тоалет, тераса, ТВ , wi-fi, клима.

Спална + 1 единечен кревет (погоден за 3 возрасни лица, или за фамилии со 2 деца до 10 год.)

Гостите се сместуваат во исчистена соба, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената.

 

GPS coordinates: 39.9998377,23.5757081

 

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст.

Период Ноќевања 1/3 студио Коментар
19.05-26.05.2019 7 81 промо
26.05-02.06.2019 7 101 промо
02.06-09.06.2019 7 141  
09.06-16.06.2019 7 221  
16.06-23.06.2019 7 291  
23.06-30.06.2019 7 311  
30.06-07.07.2019 7 341  
07.07-14.07.2019 7 381  
14.07-21.07.2019 7 421  
21.07-28.07.2019 7 421  
28.07-04.08.2019 7 421  
04.08-11.08.2019 7 421  
11.08-18.08.2019 7 421  
18.08-25.08.2019 7 391  
25.08-01.09.2019 7 351  
01.09-08.09.2019 7 261  
08.09-15.09.2019 7 231  
15.09-22.09.2019 7 151 промо
22.09-29.09.2019 7 91 промо

Плаќањето е во денарска противвредност   1 Евро = 62 денари.                                                   

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во агенција)


Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Ханиоти чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово – 40€по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) –35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) –35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)-35€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола –30€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола –35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола –35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола –35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола –30€ по лице

 

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 15еур за Битола и Прилеп

Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “Меридијан“.

 

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес

05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удовo

04:00 h Скопје (Дрводекор)

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

 

Поаѓање од Грција:
15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Неа Потидеа
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Калитеа
14:45 h локално време, ( 13:45 h мак.време) Полихроно
14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Ханиоти
14:15 h локално време, ( 13:15 h мак.време) Пефкохори

 

Check in: 14:00h.

Check out: 10:00h.

 

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

 

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата .

Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.

Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.
Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.

Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.