• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

AMMOS APARTMENTS (24)

 

AMMOS APARTMENTS“ "B" категорија се наоѓа на шеталиштето во строгиот центар на Калитеа, AMMOS APARTMENTS еоддалечена од најубавата градска плажа околу 4 минути пешачење. Вилата располага со студија на високо приземје и спрат (трокреветни, четворокреветни и едно 6то креветно студио) опремени со кујна, клима (вклучена во цената), телевизор и балкон кој гледа према шеталиштето или задната страна на вилата. Под самите апартмани се наоѓа бутик и продавница како и канцеларија за прием на гостите. Исто така, во вилата има wi-fi.

 

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

 

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата

 

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари.

 

На Промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација. GPS координати: 40°4'33''N,23°26'50''E


-35% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.12.2019 

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2019


ЦЕНОВНИК НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА / ЦЕНА ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

период

Ноќ.

1/3  (студио за 3 лица)

1/4  (студио за 4 лица)

1/6  (студио за 6 лица)

Промо цени на кој не следува попуст

19.05-26.05.19

7

49

69

79

Промо цени 

26.05-02.06.19

7

79

89

119

Промо цени 

02.06-09.06.19

7

109

119

139

 

09.06-16.06.19

7

179

189

209

 

16.06-23.06.19

7

239

259

259

 

23.06-30.06.19

7

259

269

295

 

30.06-07.07.19

7

269

289

339

 

07.07-14.07.19

7

319

339

399

 

14.07-21.07.19

7

349

369

419

 

21.07-28.07.19

7

349

369

439

 

28.07-04.08.19

7

359

379

459

 

04.08-11.08.19

7

359

379

459

 

11.08-18.08.19

7

359

379

459

 

18.08-25.08.19

7

299

309

429

 

25.08-01.09.19

7

229

269

359

 

01.09-08.09.19

7

179

199

259

 

08.09-15.09.19

7

129

159

199

 

15.09-22.09.19

7

79

99

129

Промо цени 

22.09-29.09.19

7

49

69

79

Промо цени 

ЦЕНОВНИК САБОТА НА САБОТА / ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

период

Ноќ.

1/3  (студио за 3 лица)

1/4  (студио за 4 лица)

Промо цени на кој не следува попуст

18.05-25.05.2019

7

49

69

Промо цени 

25.05-01.06.2019

7

79

89

Промо цени 

01.06-08.06.2019

7

109

119

 

09.06-16.06.2019

7

179

189

 

15.06-22.06.2019

7

239

259

 

22.06-29.06.2019

7

259

269

 

29.06-06.07.2019

7

269

289

 

06.07-13.07.2019

7

319

339

 

13.07-20.07.2019

7

349

369

 

20.07-27.07.2019

7

349

369

 

27.07-03.08.2019

7

359

379

 

03.08-10.08.2019

7

359

379

 

10.08-17.08.2019

7

359

379

 

17.08-24.08.2019

7

299

309

 

24.08-31.08.2019

7

229

269

 

31.08-07.09.2019

7

179

199

 

07.09-14.09.2019

7

129

159

 

14.09-21.09.2019

7

79

99

Промо цени 

21.09-28.09.2019

7

49

69

Промо цени 

 

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари. На промо цените не следува попуст.

Доплата за екстра легло 5€ на ден, со претходна согласност од домаќинот и агенцијата.

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини: 

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела и секоја Сабота)

Скопје (Дрводекор) - 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 40€по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово -40€по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) -35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)-35€ по лице


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Халкидики:

Битола (Пред спортска Сала)- 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола -30€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -35€ по лице

Кичево (пред т.а.Меридијан) - Трансфер до Битола - 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -30€ по лице

 

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 % и неможе да се комбинира со попустот за рана резервација и промо цените
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “Меридијан“.

 

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удовo

04:00 h Скопје (Дрводекор)

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)


Време на поаѓање превоз од Кичево за Халкидики:

04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (пред т.а.Меридијан) -Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола


Поаѓање од Грција:
15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Неа Потидеа
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Калитеа
14:45 h локално време, ( 13:45 h мак.време) Полихроно
14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Ханиоти
14:15 h локално време, ( 13:15 h мак.време) Пефкохори

 

-Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
-Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме