• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Interhotel 4* (26)

Ценовник од 01.02.2019 до 31.01.2020 Цените се на ДЕН за СОБА – нoќевање со појадок
Цените се во € се плаќа во денари, 1€ = 62 денари
Цените не важат за празници, семинари.
Легенда: adl–возрасен, chd–дете, Доплата: вечера 12€ - возрасен, 8€ - дете 4-11,99
Дел пд стандард собите на II кат се без клима
Сместување по 14:00 ч. (локално време) Напуштање до 12:00 ч. (локално време)
Стандардните соби се на I-II-III-IV кат.
Лукс собите се наоѓаат на V-VI-VII кат. Големината на SGL и DBL собите е 25м2.
Во цената Е вклучено:
 Ноќевање со појадок
 Користење на СПА центар:
 Сауна,
 Парна бања,
 Фитнес,
 Затворен базен со минерална вода од 33:С (полуплимписки размери)
 Отворен базен со минерална вода од 33:С,
 Отворен термален базен со минерална вода 38:С
 Бањарки,
 Лежалка и пешкир покрај базените,
 Безжичен интернет во целиот хотел,
 Паркинг,
 Сеф на рецепција,
 Детско катче,
 Туристичка такса,
Ценовникот не важи за празници , семинари, конгреси :
Велигден (26.04-29.04.2019) ,
Пролетна Ваканција (29.03-06.04.2019), 3ти Март (01.03-04.03.2019) , 6ти Мај (03.05-06.05.2019) 24 Мај (24.05-26.05.2019), 6ти Септември (06.09-08.09.2019), 22ри Септември (20.09-23.09.2019), Коледа (23.12-27.12.2019) и Нова Година (28.12-01.01.2020)
СМЕСТУВАЊЕ
Интерхотел Сандански нуди сместување во 262 пространи соби. Сите имаат модерна, пространа и пријатна внатрешност. Спецификација на соби: 17 АПП лукс. 60 студиa 82 двокреветни соби лукс 180 двокреветни соби стандардни .
Во собите: кабловска ТВ, безжичен интернет, телефон, минибар (со доплата), бањите се со специјална тоалетна козметика, балкон со поглед на градот, планината, базенот, паркингот или паркот. DBL – двокреветна стандард Брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебе креветче (1-4 кат)
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 15,99 + 1 дете до 3,99 *можност за connect соби (две соби поврзани со врата) во зависност од располпжливоста во моментот DBL – двокреветна лукс Брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебе креветче (нов мебел, 5-7 кат) Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 15,99 + 1 дете до 3,99 STD – студио стандард Спална со еден брачен кревет, физички одделена (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебе креветче (1-4 кат)
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год APP – апартман лукс Спална со еден брачен кревет, физички одделена (со врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебе креветче, две купатила (5-7 кат) Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год.
УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ:
1. За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
2. Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.
3. Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали. Промена на име помалце од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
4. Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
5. Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.
6. Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 дена пред пристигнување е без пенали.
7. Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 дена пред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.
8. Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч. За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.