• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

AVALA RESORT & VILLAS 4* (1)

Положба: на  само неколку чекори од Стариот град и пристаништето за јахти.
Сместување: пространи соби со балкон, бања со сите аксесоари и фен, сателитска ТВ, бесплатен WI-FI, телефон, работно биро, клима.
Услуга: AL inclusive
Содржини: Spa & wellnes центар, фитнес центар, масажи, внатрешен базен, финска сауна, парна бања, третмани на лице и тело, казино, ресторан со сезонско медитеранско мени,  собна послуга.
Плажа: во непосредна близина на најпознатата плажа Ричардова глава, именувана по Ричард  Видмарк и неговиот филм „Long Ships' кој е снимен 1963 годинa. Песочна плажа со прекрасен поглед на островот Свети Никола. 
Спорт и забава: два надворешни базени и еден внатрешен со греење. 

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD)

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.