• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA SIGMA (62)

 

СИГМА АПАРТМАНИТЕ се наоѓаат во центарот на Полихроно и на само 10м од плажа и сите располагаат со клима , интрнет, ТВ, комплет опремени кујни со феижидери со голема комора и мини електрични шпорети.

 

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ СО ИЗРАЧУНАТ ПОПУСТ ОД 15% И ВАЖИ ДО 31.03.

 

 

Цените во табелата означени со * се пакт за лице со превоз за 10 ноќевања. Во 1/3 АПТ плаќаат полна сума 3 лица, во 1/2+2 АПТ плаќаат полна сума 3 лица-четврто само превоз, Во 1/4+2 ДУПЛЕКС полна сума плаќаат 4 лица, 5-то и 6-то лице плаќаат само превоз. За периодот од 01.07.-30.08.2019 цените се дадени од апартман за 10 ноќевања.

ОПИС НА АПАРТМАНИТЕ:

1/3 АПТ се состои од една спална во која има дупли кревет и кујна комплетно опремена( електричен мини шпорет со рерна, фрижидер со голема комора, садови за соодветниот број на лица) во која се наоѓа уште еден единечен кревет.Апартманот располага со клима која е вклучена во цената , ТВ и интернет и бања.

1/2+2 АПТ се состои од една спална во која има еден дупли кревет и посебна соба со кујна комплетно опремена( електричен мини шпорет со рерна, фрижидер со голема комора, садови за соодветниот број на лица) во која се наоѓа уште еден кревет на пуштање на кои можат да се сместат 2 деца, или еден возрасен и едно дете, или доколку се согласат може и 2 возрасни лица. Апартманот располага со клима која е вклучена во цената , ТВ и интернет и бања.

1/4+2 ДУПЛЕКС се состои од 2 засебни спални во кои има по еден дупли кревет, 2 купатила, огромен дневна соба каде што е сместена кујната и голема гарнитура за седење која се пушта и може да се сместат уште 2 возрасни лица.

НАПОМЕНА:

За резервациите направени со Early booking (рана резервација) аконтација од 50% , во случај на отказ , уплатената аконтација не се враќа. За резервациите без попуст аконтација од 30%, во случај на отказ , уплатената аконтација не се враќа. 

Сместување во собите е во 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е до 09.30 часот по локално време 

При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба. 

Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место. 

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Last Minute понуда да ги објави и продаде останатите слободни капацитети во одредена вила по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.Лицата кои претходно уплатиле својот аранжман немаат право на надомест на средтвата на име на разлика во цената. 

За уплатени два аранжмана 10+10 ноќевања одобруваме попуст од 10 % на вториот аранжман за сезонските смени од 01.07.-30.08. 

Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

возрасни: 35 € 

деца од 2 до 12 години: 25 € 

деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште) 

За смените означени со *, лицата кои патуваат со сопствен превоз се одбива 15 евра