• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILLA DINIRA (40)

 

Лоцирана на првата улица која се протега низ долгиот брег на Фурка, вилата воедно се наоѓа на само 50 метри оддалеченост од песочната плажа. Освен со својата модерна градба, овој објект може да се истакне и со своите убаво опремени трокреветни и четворокреветни студиа за сместување. Студијата имаат комплетно опремена кујна, клима уред кој е вклучен во цената. Во склоп на објектот  има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, агенцијата агенцијата не може да ви гарантира со сигурност)

 

             ПРВИТЕ ТРИ СМЕНИ СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ  И  НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ! 

15% за рана уплата до 31.12.2018


ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ

 

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ 


 

 

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7* ноќевања со вклучен превоз , трето и четврто лице доплаќаат за превоз. Доколку се користи сопствен превоз  7* цените се намалуваат за 10 евра по лице.

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО / АПАРТМАН (9) превозот се доплаќа.  

Превозот чини 35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 05:00ч. На автобуската станица пред старо матично на Илинденска.

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира 

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)


НАПОМЕНА:

-          Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимумедно дете до 5,99 години;

-          Сместувањето во студијата е во 14:00 (по локално време);

-          Напуштање на студијата е во 09:00 (по локално време);

-          Секоја направена штета се плаќа на лице место;

-          За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;

-          За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;

-          Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;

-          Задолжително патничко осигурување.

-          Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.