• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA BILIS (6)

 

Објект со одлична местоположба, на главната улица во центарот на Јерисос, на само 20 метри од долгата песочна плажа. Веднаш под апартманите се наоѓа пицерија, а на само неколку метри од објектот многу кафулиња, маркет, пекари и таверни. Апартманите се наоѓаат на прв спрат и се едноспални, односно располагаат со две пространи соби од кои во едната соба се наоѓа и комплетно опремена кујна, тоалет, ТВ, WI-FI, клима уред (користењето е вклучено во цената) и широки балкони.

 

ТЕРМИН :

1/3 апп

1/4 апп

31.05-07.06

         104 €

         109 €

07.06-14.06

         134 €

         139 €

14.06-21.06

         154 €

         159 €

21.06-28.06

         174 €

         179 €

28.06-05.07

         194 €

         199 €

05.07-12.07

         214 €

         219 €

12.07-19.07

         234 €

         239 €

19.07-26.07

         254 €

         259 €

26.07-02.08

         274 €

         279 €

02.08-09.08

         304 €

         309 €

09.08-16.08

         304 €

         309 €

16.08-23.08

         294 €

         299 €

23.08-30.08

         274 €

         279 €

30.08-06.09

         204 €

         209 €

10.09-17.09

         144 €

         149 €

17.09-24.09

         114 €

         119 €

24.09-01.10

         104 €

         109 €

 

Цени:

 - Се дадени по лице, за минимум две платежни лица, за 7 ноќевања, со вклучен автобуски превоз, по курс од 1€ = 61.8 ден

 - За аранжман со сопствен превоз се одобрува 15€ од вкупната цена по лице

- Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа директно во објектот

 

Сместување:

 - Трето и четврто лице или деца над 6 год. имаат бесплатно сместување во 1/3 и 1/4 апартман, плаќаат само превоз 15€

- Едно дете од 2-6 год. може да се смести бесплатно во кревет со родител во 1/3 и 1/4 апартман (плаќа само превоз 15€) со добиено одобрение од агенцијата и сопственикот на објектот

 

Попусти:

 7% за уплата на два или повеќе поврзани термини

25% за целосна уплата во ДЕКЕМВРИ

20% за целосна уплата во ЈАНУАРИ

15% за целосна уплата во ФЕВРУАРИ

10% за целосна уплата во МАРТ

5% за целосна уплата во АПРИЛ

Горенаведените попусти не можат да се комбинираат

 

Превоз:

 - Секој петок поаѓање од Битола во 03:30 час. враќање во времето одредено од пратителот на групата

- Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да минува автобус

- Цена за само автобуски превоз на наведените термини изнесува 15€ по лице

- 5€ доплата за пакет аранжман по лице од Охрид, Струга, Кичево, Прилеп и Ресен

 

Напомена:

 - За резервација со попуст, потребна е аконтација од 50% од вкупниот износ на аранжманот, додека останатите 50% од износот треба да се доплатат додека трае месечниот попуст

- При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената

- Задолжително е здравствено и патничко осигурување

- Патниците се одговорни за важноста на нивните патни исправи како и бројот на искористени денови за престој во ЕУ

- Агенцијата не е одговорна за интензитетот и квалитетот на интернет врската во сместувачките капацитети во текот на престојот на гостите, како и за периодите со топла и ладна вода.

 

Куќен ред:

 - Студијата/апартманите се напуштаат во 08:00 часот, во студијата се влегува после 13:00 часот

- Гостите се сместуваат во претходно подготвени и уредени соби, со обврска сами да се грижат за редот и хигиената на истите во текот на престојот. По завршувањето на престојот гостите се обрзани да ги остават студијата/апартманите во пристојно чиста состојба.

- При употреба на клима уредот се молат гостите да ги затвораат вратите и прозорците. При напуштањето на студијата/апартманите се молат гостите да го исклучуваат клима уредот. Во спротивно, сопствниците на сместувачките капацитети имаат право да го забранат користењето на услугата.

- Гостите се должни да ги остават апартманите и студијата во иста состојба како што ги затекнале. Опремата во студијата/апартманите и на терасите да биде неоштетена. Инвентарот мора да биде на број.

- Во случај на направена штета или губење на клучеви, гостите се должни да ја надокнадат штетата и да платат кај сопствениците на сместувачките капацитети пред заминување.

- Во случај на забелешки во врска со сместувањето или евентуални проблеми настанати во текот на престојот, гостите се должни да ја пријават забелешката или проблемот кај сопствениците на сместувачките капацитети и претставнците на агенцијата во текот на нивниот престој. Агенцијата не сноси одговорност за забелешки и проблеми пријавени после завршувањето на престојот на гостите.