• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

PALAS 4* (1)

Положба: се наоѓа во  арот на Петровац, 18 км од Будва и 10 км од Свети Стефан.
Сместување: 151 двокреветна соба и 8 фамилијарни  соби и 4 апартмани.Опремени со бања, балкон, клима, ТВ, телефон, сеф, минибар.
Услуга: полупансион – појадок и вечера.
Содржини: рецепција, аперитив бар, интернет сала, сала за анимација со театар, ресторан, конгресна сала, фризер, аптека, банка, галерија, сервис за перење и пеглање, паркинг со доплата 7 евра дневно.
Плажа:  сопствена плажа.
Спорт и забава: полуотворен базен, wellness центар: фитнес, финска сауна, турска бања, масажа, козметички салом. Терени за миниголф, пинг понг, стрелање,игротека за деца. На летната тераса на хотелот во текот на летото се одржуваат различни приредби: фолклорна вачер, етно-медитеранска музика, детски претстави, баскер фест. 

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.