• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA EMI (6)

 

Објект со централна положба во Лименарија, на 200 метри од плажата во Лименарија и околу 10 минути пешачење од една од најубавите плажи во тој дел на Тасос, плажата Металиа. Сместен на мирно место, со убава градина, во својот склоп има студија и апартмани на високо приземје. Студиjата располагаат со комплетно опремена кујна, тоалет, балкони, ТВ, Wi-Fi, клима уред (со дневна доплата од 5€). Апартманите се едноспални, односно располагаат со две соби од кои во едната е сместена кујна, а одделно тоалет и балкони.


ТЕРМИН  Ноќи 1/2 стд 1/2+1 стд 1/3+1 стд 1/4 апп
01.06-08.06 7 89 € 94 € 104 € 119 €
08.06-15.06 7 109 € 114 € 124 € 149 €
15.06-22.06 7 129 € 134 € 144 € 179 €
22.06-29.06 7 139 € 144 € 154 € 189 €
29.06-08.07 9 179 € 184 € 194 € 249 €
08.07-17.07 9 189 € 194 € 204 € 259 €
17.07-26.07 9 209 € 214 € 224 € 279 €
26.07-04.08 9 219 € 224 € 234 € 289 €
04.08-13.08 9 229 € 234 € 244 € 299 €
13.08-22.08 9 229 € 234 € 244 € 299 €
22.08-31.08 9 209 € 214 € 224 € 279 €
31.08-07.09 7 129 € 134 € 144 € 179 €
07.09-14.09 7 109 € 114 € 124 € 149 €
14.09-21.09 7 89 € 94 € 104 € 119 €
21.09-28.09 7 64 € 69 € 79 € 89 €

Цени:

 - Се дадени по лице, за минимум две платежни лица, за 7 или 9 ноќевања, со вклучен автобуски и бродски превоз, по курс од 1€ = 61.8 ден

 - За аранжман со сопствен превоз се одобрува 35€ од вкупната цена по лице

- Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа директно во објектот

 

Сместување:

 - Трето и четврто лице или деца над 6 год. имаат бесплатно сместување во 1/2+1, 1/3+1 студио и 1/4 апартман, плаќаат само превоз 35€

- Едно дете од 2-6 год. може да се смести бесплатно во кревет со родител во 1/2 студио или 1/4 апартман (плаќа само превоз 25€) со добиено одобрение од агенцијата и сопственикот на објектот

- Во 1/2+1 и 1/3+1 студио дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети

- Користењето на клима уред е со доплата од 5€ на ден

 

Попусти:

 7% за уплата на два или повеќе поврзани термини

25% за целосна уплата во ДЕКЕМВРИ

20% за целосна уплата во ЈАНУАРИ

15% за целосна уплата во ФЕВРУАРИ

10% за целосна уплата во МАРТ

5% за целосна уплата во АПРИЛ

Горенаведените попусти не можат да се комбинираат

 

Превоз:

 - Поаѓање од Битола во 03:30 час. според термините во табелата,  враќање во времето одредено од пратителот на групата

- Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да минува автобус

- Цена за само автобуски превоз на наведените термини изнесува 35€ по лице (дете од 2-6 год. 25€)

- 5€ доплата за пакет аранжман по лице од Охрид, Струга, Кичево, Прилеп и Ресен

 

Напомена:

 - За резервација со попуст, потребна е аконтација од 50% од вкупниот износ на аранжманот, додека останатите 50% од износот треба да се доплатат додека трае месечниот попуст

- При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши промената

- Задолжително е здравствено и патничко осигурување

- Патниците се одговорни за важноста на нивните патни исправи, како и бројот на искористени денови за престој во ЕУ.

- Агенцијата не е одговорна за интензитетот и квалитетот на интернет врската во сместувачките капацитети во текот на престојот на гостите, како и за периодите со топла и ладна вода.

 

Куќен ред:

 - Студијата/апартманите се напуштаат во 08:00 часот, во студијата се влегува после 13:00 часот

- Гостите се сместуваат во претходно подготвени и уредени соби, со обврска сами да се грижат за редот и хигиената на истите во текот на престојот. По завршувањето на престојот гостите се обрзани да ги остават студијата/апартманите во пристојно чиста состојба.

- При употреба на клима уредот се молат гостите да ги затвораат вратите и прозорците. При напуштањето на студијата/апартманите се молат гостите да го исклучуваат клима уредот. Во спротивно, сопствниците на сместувачките капацитети имаат право да го забранат користењето на услугата.

- Гостите се должни да ги остават апартманите и студијата во иста состојба како што ги затекнале. Опремата во студијата/апартманите и на терасите да биде неоштетена. Инвентарот мора да биде на број.

- Во случај на направена штета или губење на клучеви, гостите се должни да ја надокнадат штетата и да платат кај сопствениците на сместувачките капацитети пред заминување.

- Во случај на забелешки во врска со сместувањето или евентуални проблеми настанати во текот на престојот, гостите се должни да ја пријават забелешката или проблемот кај сопствениците на сместувачките капацитети и претставнците на агенцијата во текот на нивниот престој. Агенцијата не сноси одговорност за забелешки и проблеми пријавени после завршувањето на престојот на гостите.