• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

DELTA HOUSE (53)

 

Се наоѓа во центарот на Ханиоти, во пешачката зона, оддалечена од плажата околу 200 m. Одлично позиционирана, недалеку од главниот плоштад, во близина на таверните, кафетериите, дуќаните… Во понуда е 1/5 апартман, комфорен и опремен со кујна со шпорет и голем фрижидер, клима, LCD, купатило и туш када, балкон со гарнитура за седење.


GPS КООРДИНАТИ: 39°59'58.4"N 23°34'25.4"E


Курс 1 еур = 62 ден

 

Напомени

-Услови за деца во студио/ апартман

• две деца до 10 г. Можат да користат еден кревет. Дете 0-3 г може да престојува без сопствен кревет.

- климата и пешкирите се вклучени во цената.

-Бесплатен WI-FI: АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБИОТ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ РАДИ ТЕХНИЧКИТЕ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ.

 

Тип на сместување:

1/5 apartman – во дневната соба тросед на развлекување, во спална соба брачен кревет и еден единечен. 

Во некои случаеви можно е отстапување на димензиите на лежаите од нашите стандарди. 

СОДРЖИНА НА КУЌАТА: WI-FI

СОДРЖИНА НА АПАРТМАНОТ: чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, клима, купатило, тераса, LCD TV, пешкири, гарнитура за седење на тераса, ел. Шпорет, Wi-Fi

 

ВАЖНО! Од 01.01.2018 год. започнува да се наплаќа такса за престој во приватно смесување во Грција во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс). Износот се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот).