• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA VIOLETA (24)

 

Вила Виолета се наоѓа на 250м оддалеченост од плажа, во нејзина близини има продавница и пекара.

Сите сместувачки капацитети се наоѓаат на високо приземје и гледаат према улица, истите се наменети за сместување од 2-5 лица.

Студиата или апартманите се опремени со: кујна со мал шпорет и прибор за јадење, сопствен тоалет / вц, голема тераса со сушара, комарници, ТВ, интернет, клима (со доплата од 5еур на ден на лице место) и паркинг пред самата вила.

 

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Цените во табелата се дадени по студио за 7  ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари

 

ГПС: : 39.067513; 20.691355

 

На Промо цените не следува попуст за два последователни термина и како и на промо попустот за резервации направени до 01.08.2018 

 

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 19.12.2018

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019


ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќевања

1/3  ( 2 единечни + софа )

2/4   ( Апп за 4  лица)

Промо цени на кој не следува попуст

22.05-29.05.2018

7

49

69

Промо цена

29.05-05.06.2018

7

69

89

Промо цена

05.06-12.06.2018

7

109

149

 

12.06-19.06.2018

7

159

199

 

19.06-26.06.2018

7

229

279

 

26.06-03.07.2018

7

259

309

 

03.07-10.07.2018

7

279

369

 

10.07-17.07.2018

7

299

399

 

17.07-24.07.2018

7

339

429

 

24.07-31.07.2018

7

359

449

 

31.07-07.08.2018

7

359

449

 

07.08-14.08.2018

7

359

449

 

14.08-21.08.2018

7

329

399

 

21.08-28.08.2018

7

279

349

 

28.08-04.09.2018

7

209

259

 

04.09-11.09.2018

7

189

229

 

11.09-18.09.2018

7

129

169

 

18.09-25.09.2018

7

99

129

Промо цена

25.09-02.10.2018

7

49

79

Промо цена

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Канали чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Канали:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Канали:

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (т.а.Меридијан) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

– Лица постари од 63год – попуст од 10еур

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 %, и не се комбинира со попустот за рана уплата
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “т.а.Меридијан“

 

Време на поаѓање за Канали:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (т.а.Меридијан)