• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA RIDAL (21)

 

Вила Ридал се наоѓа на само 200 м . оддалеченост од познатата плажа Цен Тропе во Валона и 800 м. оддалеченост од центарот на градот. Вилата располага со дво, тро и четирикреветни студиа комплетно опремени со сопствено купатило, кујна, ТВ, како и 1/4 АПП ( спална соба + дневна со кујна) исто така комплетно опремени. Сите соби имаа клими и WI- FI.

 

ПЕРИОД ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
1/2 STUDIO 27€ 35€ 37€ 27€
1/3 STUDIO 29€ 37€ 40€ 29€
1/4 STUDIO 31€ 40€ 42€ 31€
1/4 APP 33€ 43€ 47€ 33€

 

НАПОМЕНА:

Цените се дадени во евра, за уплата исклучиво во денарска противвредност 1€ = 62 мкд.

Цените се дадени за наем на студио или апп од ден.

Преземањето на собите започнува најрано во 14.00 часот првиот ден, а напуштање на собите е во 09.00 час. најдоцна – последниот ден.

Користење на клима уредот е вклучено во цената.

За резервација потребна е аконтација од 30% од вкупниот износ, доплата најдоцна 7 дена пред поаѓање, секоја друга резевација ( телефонски , маил и сл. ) е неважечка.

За хигиената во собите се грижат самите клиенти.

Сопствениците на објектите имаат право при евентуално направена штета да наплатат за истата од клиентите.