• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ANGELOS 9 nokji (40)

 

Локација:  Во центарот на Калитеа, 5 мин. од плажа.

Сместување:    четирикреветни и двокреветни апартмани на високо приземје и на прв кат.

Опременост:    Четирикреветен АПП - комплетно опремена одделна кујна, две спални соби

со по (два единечни кревети),ТВ,бања и тераса.

Двокреветниот АПП- два единечни кревета, одделна кујна,бања, ТВ и тераса.  Двокреветна соба - два единечни кревета, голема тераса,ТВ, бања, мал фрижидер и без опремена кујна.

Клима уред :  Вклучен во цената. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).


ПРВИТЕ ДВЕ СМЕНИ СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ  И  НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ!

 

15% за рана уплата до 31.12.2018


ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ

 

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ 

 

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7* ноќевања со вклучен превоз , трето и четврто лице доплаќаат за превоз. Доколку се користи сопствен превоз  7* цените се намалуваат за 10 евра по лице.

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО (9) превозот се доплаќа.  

Превозот чини 35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 05:00ч. На автобуската станица пред старо матично на Илинденска.

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира 

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)


НАПОМЕНА:

-          Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимумедно дете до 4,99 години;

-          Сместувањето во апартманите е во 14:00 (по локално време);

-          Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);

-          Секоја направена штета се плаќа на лице место;

-          За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;

-          За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;

-          Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;

-          Задолжително патничко осигурување.

-          Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.