• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

GRAND HOTEL BANSKO (22)

Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.  
Хотелот е реновиран во 2014 година.
Капацитет: • 6 згради (имаат топла врска)
• 5 лифта• 65 double rooms (максимум 2 лица, 28-30 m²)
• 43 double luxury rooms (максимум 2+1/3 лица, 35-40 m²)
• 19 studios (максимум 2+1 лица, 35-40 m²)
• 38 1-bedroom apartments (максимум 2+2/3+1 лица, 55-60 m²)
• 14 2-bedroom apartments (максимум 4+2/5+1 лица, 75-80 m²) 
 
Услуга: Нalf Board (појадок и вечера на шведкса маса) 

Хотелска содржина:
• Ресторан
• Лоби бар 
• Ноќен бар
• казино
• сеф (бесплатно) 
• room service   
• СПА центар 
• Салон за убавина
• Конференциска сала 
• Продавница
• Пеглање (со доплата) 
• обезбеден паркинг (со доплата) 
• паркинг необезбеден (бесплатно) 

DOUBLE ROOM:
• два одделни или еден брачен кревет 
• централно греење  
• сателитска ТВ
• мини-бар
• телефон 
• радио
• Wi-Fi (бесплатно) 
• куптило со туш 
• фен за коса
• бањарка и папучи
• балкон
• чистење на собата - секој ден
• промена на постелнина – 2 пати неделно
• промена на крпи - секој ден

LUXURY ROOM:
• два одделни или еден брачен кревет 
• централно греење  
• сателитска ТВ
• мини-бар
• телефон 
• радио
• Wi-Fi (бесплатно) 
• куптило со туш 
• фен за коса
• бањарка и папучи
• чистење на собата - секој ден
• промена на постелнина – 2 пати неделно
• промена на крпи - секој ден
• софа кревет

STUDIO:
• поголема double room 


APARTMENT:
• пространи соби над 60 м2
 
ЗА ДЕЦА:
• детско креветче - бесплатно 
• столче за хранење - бесплатно
• електронски игри - со доплата

SKI:
• транспорт до гондола лифт - бесплатно  

• ски гардероба за сопствена опрема - бесплатно 

СПА центар:
Бесплатно користење на:
• внатрешен базен 
• фитнес
• џакузи 
• сауна
• инфрацрвена сауна 
• локаниум парна бања 
• релакс соба
• хамам
• финска сауна 
• солена сауна 
• арома сауна 

Со доплата:
• масажа


далечина од
Аеродром: 220
Далечина од центарот: 150 m

Хотелски содржини и услуги
 - Надворешен базен (бесплатно)
 - Внатрешен базен (бесплатно)
 - Сауна
 - Интернет
 - Соби за не-пушачи
 - Велнес центар
 - Хотелски паркинг
 - Пристап за хендикепирани лица
 - Бар на базен
 - Лифт

сите соби се опремени со
- ТВ
- Интернет конекција
- Телефон
- Бежичен интернет
- Сателитска ТВ
- Сеф во соба
- Клима Уред (во некои од собите)
- Мини Бар
- Фен
- Греење
- Бања/Тоалет
- Сет пешкири (2 за член)

локација
X Координати: 41.84347210570956
Y координати: 23.487838804721832

GRAND HOTEL BANSKO 4*   АLL
DBL STANDARD -min 2; max 2  07.07-10.09 11.09-30.11
цена по лице во  DBL STANDARD  ALL 33.50 32.20
SGL STD ROOM  62.4 53.2
DBL STANDARD ROOM 67.00 64.40
1 adult + 1 Chd (06-11,99) 67.00 64.40
DBL DELUXE  -min 2; max 3 или 2+1 (5,99 y.o.) 07.07-10.09 11.09-30.11
цена по лице во  DBL DELUXE  ALL 33.50 32.20
DBL DELUXE ROOM (2 Adl.) 67.00 64.40
1 adult + 1 Chd (06-11.99) 67.00 64.40
1 Adult+1 Chd (00-11,99)+1Chd (06-11,99) 66.80 64.40
2 Adults + 1 Chd (0-5,99) 67.00 64.40
DBL EXECUTIVE  -min 2; max 2  07.07-10.09 11.09-30.11
цена по лице во  DBL EXECUTIVE   ALL 54.05 48.30
DBL EXECUTIVE  ROOM (2 adl.) 108.10 96.60
1 adult + 1 Chd (00-11,99) 108.10 96.60
APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2 или 3+1(6-11,99 год.) 07.07-10.09 11.09-30.11
цена по лице во  APP 1-Bedroom ALL, мин. 3 лица 33.50 32.20
Rent APP 1-Bedroom ROOM (2 adl.) 100.50 96.60
APP 1-Bedroom + EXTRA BED (3 adl.) 100.50 96.60
2 Adults + 1 Chd (0-5,99) 100.50 96.60
2 Adults + 1 Chd (06-11,99) 100.50 96.60
2 Adults + 2 Chd (0-5,99) 100.50 96.60
2 Adults + 2 Chd (06-11,99) 117.25 112.70
3 Adults + 1 Chd (0-5,99) 100.50 96.60
APP 2-Bedroom -min 4; max 4+1 (5,99 y.o.) 07.07-10.09 11.09-30.11
цена по лице во  APP 2-Bedroom  ALL , мин.4 лица 33.50 32.20
APP 2-Bedroom ROOM (4 Adl.) 134.00 128.80
4 Adults + 1 Chd (0-5,99) 134.00 128.80
Минимум нoки 4 3

НАПОМЕНА :

Цените НЕ важат за Национални и Интернационални Празници

Цената вклучува:
Ноќевање на база ALL;
Користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба, шок туш и шок базен;
Користење на внатрешен акватоничен базен, НАДВОРЕШЕН БАЗЕН, детски базен и фитнес центар;

Цената не вклучува:
Туристичка такса 1€ по лице на ноќ!
All Inclusive пакетoт вклучува:
Појадок (07:30 - 10:30ч) во основен ресторант;
Brunch (11:00 - 12:00ч) во Lounge Bar - слатки, соленки и пијалоци;
Ручек (13:00 - 15:00ч) во основен ресторант;
Happy Hours (16:00 - 17:00ч) во Lounge Bar - овошје, сандвичи, слатки и пијалоци;
Вечера (19:30 - 22:00ч) во основен ресторант;
Кафе, чај, сокови, бугарски алкохол, вино и пиво (10:00 - 21:30ч) во Lounge Bar.
Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд