• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

КАНАЛИ- HOTEL POSEIDON 2* (24)

 

Официјална страница на хотелот: http://poseidonbeach.gr/

 

Хотел Посејдон се наоѓа на сама плажа, во областа Канали, во местото Кастросикиа, на 18км од Превеза, 47км од Парга и на 42км до Лефкада. 

Хотелот располага со 53 соби на 3 спрата паркинг, бесплатен интернет, 2 базена, бар покрај базен за кафе и закуска, ресторан, мала зоо градина. 

Собите располагаат со: клима, балкон, тоалет со када или туш, телефон, ТВ, фрижидер, wi-fi.

                                        

Цените се изразени по ЛИЦЕ за 7 или 8 ноќевања на база ПОЛУПАНСИОН

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд. 

 

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

Термини

Ноќевања

Цена по лице SV

Цена по лице MV

19.06-26.06.2019

7

179 промо

159 промо

26.06-03.07.2019

7

229 промо

209 промо

03.07-10.07.2019

7

299

279

10.07-17.07.2019

7

359

339

17.07-24.07.2019

7

399

379

24.07-31.07.2019

7

399

379

31.07-07.08.2019

7

399

379

07.08-14.08.2019

7

399

379

14.08-21.08.2019

7

379

359

21.08-28.08.2019

7

369

349

28.08-04.09.2019

7

319

299

04.09-11.09.2019

7

289

269

11.09-18.09.2019

7

229 промо

209 промо

18.09-25.09.2019

7

219 промо

199 промо

 

Во цената е вклучено: Појадок и Вечера, паркинг и wi-fi.

Услови за деца: 

-2 деца до 11,99год - бесплатно, доколку престојуваат со 2 родители. 

-Дете од 12год и 3то и 4то возрасно лице - плаќаат според табелата погоре. 

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Канали чини :

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Канали :

Скопје (Дрводекор) - 45€ по лице 

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 45€ по лице


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Канали :

Битола (Пред спортска Сала) - 40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) - Трансфер до Битола  - 45€ 

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола - 45€ по лице

Кичево (пред т.а.Меридијан) - Трансфер до Битола - 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола - 45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола - 45€ по лице 

 

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно

ВОЗРАСНИ ЛИЦА над 63 години : ПОПУСТ 10 ЕУР од редовната цена


Време на поаѓање за Канали :

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) 
04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) 

02.15 h Струга (Хотел Дрим) - Трансвер до Битола 

02:45 h Кичево (пред т.а.Меридијан)

 

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)

Насока: Скопје-Parga/Vrahos/Kanali/Ammoudia (525 km)

Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani (E65),

Kozani-Igumenitsa(E90), Igumenitsa-Sivota-Parga-Vrahos-Kanali (E55)

Трошоци во еден правец: (износите се променливи)

патарини MK (180 ден), патарини GR 5,80 €

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст 
попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус, 
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.