• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA NAKOS (15)

 

ВИЛА НАКОС се наоѓа на околу 450-500 метри од плажата Валтос. Студијата се наоѓаат на трет кат, опремени со мини кујна, тоалет/туш, ТВ, клима (се доплаќа 5€ дневно во самиот објект), и балкони со поглед на море. Апартманите се наоѓаат на втор кат, имаат две спални соби со по два единечни кревети, посебно мини кујна, два тоалета, клима (се доплаќа 5€ дневно во самиот објект), и два балкони со поглед на море.

 

Табела бр.2  ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ за 7 или 9 ноќи на СТУДИО / АПАРТМАН

Термин

Бр. ноќи

1/2 СТД

1/3 СТД

1/4 дуплекс

25.05.2019

7

99€

109 €

159 €

01.06.2019

7

130€

150 €

240 €

08.06.2019

7

180€

200 €

290 €

15.06.2019

7

270€

300 €

350 €

22.06.2019

7

320€

350 €

380 €

29.06.2019

9

420€

460 €

500 €

08.07.2019

9

450€

490 €

540 €

17.07.2019

9

480€

520 €

630 €

26.07.2019

9

480€

520 €

630 €

04.08.2019

9

480€

520 €

630 €

13.08.2019

9

480€

520 €

630 €

22.08.2019

9

450€

490 €

540 €

30.08.2019

7

300€

340 €

380 €

07.09.2019

7

170€

200 €

290 €

14.09.2019

7

130€

150 €

240 €

21.09.2019

8

99€

109 €

159 €

 

НАПОМЕНИ:

* ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ (7 или 9 ноќи) НА СТУДИО / АПАРТМАН, согласно бројот на кревети.
 * Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.

Во одредени капацитети над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6години во кревет со родител.

* Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
* Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.
* Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање.  Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
* Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цена.
* Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд). 
 * За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена.Напомена: понудата важи само на редовните цени.
* Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира

* Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 * Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09 часот.
* Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
* По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
* Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте на плажа или надвор од собата
* Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

Доплата за превоз:

Превоз за возрасен 50 евра / Еден правец 35 евра

деца до 12години 40 евра / Еден правец 25 евра

-  Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно