• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Desert Rose Resort ***** (22)

(3)

На само петнаесет минути возење од аеродромот во Хургада и 16 км од центарот на Хургада, беспрекорната километарска плажа на хотелот Desert Rose и идиличната 40.000 м2 природна лагуна со златен песок, е локација за уживање во уникатен дел на приватна плажа, која нуди прекрасна околина за забавни активности или едноставно уживање во неверојатната континентална клима на Црвеното Море во текот на целата година.

Desert Rose e 5* ресорт со површина од 300.000 м2 , кој за сместување на своите гости нуди спектакуларен избор на 872 пространи соби и 40 апартмани, со прекрасни погледи на убавите градини, базени, aqua park, лагуната и морето. Собите и клуб апартманите имаат балкон/ тераса и дневна соба. Услугите се достапни во сите соби и апартмани, за ваш удобен и опуштен престој.

Стандардните соби се со површина од 32 м2, а апартманите се со површина од 64 м2.

На гостите им се нуди неограничена посета на нашите специјализирани ресторани во текот на нивниот престој (потребна е претходна резервација):

• The Palm Restaurant (главен ресторан) на база шведска маса служи доручек, ручек и 7 различни вечери во текот на енделата, како и доцна вечера 
• La Dolce Vita (Италијански ресторан кој служи традиционална италијанска кујна)
• Il Delfno (служи свежа морска храна)
• Fatoosh (традиционална либанска кујна)
• El Ranchero (традиционална мексичка кујна)

Низа барови се достапни за служење на широк избор на пијалоци, коктели, закуски и оброци:
• Bar Tropicana
• Club Soda Bar
• Sunset Bar
• Blue Lagoon Bar
• The Sand Bar
• Sea Breeze Bar
• The Rosebar Lounge
• Harry’s Pub
• Stars Discotheque Bar
• Bella Vista Bar
• Ali Baba (служи наргиле и ориентални пијалоци со доплата)
• Room Service 24 hours (со доплата)


• 3 тениски терени (осветлување и опрема се достапни за изнајмување)
• Загреан базен 1,250 m2 погоден за деца
• Олимписки базен 1,500 m2 (интернационални мерки)
• Релаксирачки базен 2,375 m2
• 1,200 метри песочна приватна плажа со чадори, лежалки и душеци.
• Повеќејазичен тим за анимација
• Аеробик
• Фитнес центар
• Сауна
• Масажа
• Спа
• Турска бања
• Пинг Понг
• Одбојка на плажа
• Повеќенаменски терен
• Едрење
• Кајакарство
• Центар за нуркање
• Aqua Park
• Шах
• Пикадо
• Билјард
• Секојдневни забавни анимации
Other Services
• Машина за перење алишта
• Центар за убавина
• Шопинг центар
• Бесплатна Wi-Fi конекција на јавни места

Појадок - 07:00 h - 10:00 h 
Ручек 13:00 - 15:00 h
Вечера 18:30 - 21:30 h
Доцна вечера 22:30 - 00:30 h

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 

WEB страна на хотел


Пакет цена по лице за 6 ноќи All inclusive / 7 дена

Desert Rose Hotel 5* 11.06.19 18.06.19 25.06.19 02.07.19 09.07.19 16.07.19 23.07.19 30.07.19 06.08.19 13.08.19 20.08.19 27.08.19
DBL Standard Garden Room 510 529 548 548 548 548 548 548 548 548 548 548
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 364 374 383 383 383 383 383 383 383 383 383 383
DBL Standard Pool View 529 548 566 566 566 566 566 566 566 566 566 566
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 374 383 392 392 392 392 392 392 392 392 392 392
DBL Standard Side Sea View 541 560 579 579 579 579 579 579 579 579 579 579
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 380 389 399 399 399 399 399 399 399 399 399 399
SGL Standard Garden Room 653 681 709 709 709 709 709 709 709 709 709 709
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 436 450 464 464 464 464 464 464 464 464 464 464
SGL Standard Pool View 684 712 740 740 740 740 740 740 740 740 740 740
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 451 465 479 479 479 479 479 479 479 479 479 479
SGL Standard Side Sea View 703 731 759 759 759 759 759 759 759 759 759 759
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13,99 461 475 489 489 489 489 489 489 489 489 489 489
TRL Standard Garden Room 498 517 535 535 535 535 535 535 535 535 535 535
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Standard Pool View 517 535 554 554 554 554 554 554 554 554 554 554
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Standard Side Sea View 529 548 566 566 566 566 566 566 566 566 566 566
1-во дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215

 

Цените се дадени по лице и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive

Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен летдозволени 20 кг чекиран багаж по лице

Трансфер  аеродром - хотел - аеродромОрганизација на аранжманот


Цената не вклучува:

Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)

Египетска влезна виза - за патници со маккедонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.

Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација.

Цената на визата е 25$ и истата се плаќа на лице место.

Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите

 Патничко осигурување

Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци.

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.